Praca Pszczyna Praca Pszczyna

• 5 września 2006
  • wyświetleń: 3436

Kolejne medale pszczyńskich kolarzy

29 sierpnia w Mysłowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Śląska w jeździe dwójkami na czas w kategorii junior i junior młodszy. Bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze LK UKS Pszczyna, zdobywając dwa medale.

Pierwsze miejsce i złoty medal mistrzostw w kategorii młodzik zdobyła dwójka Jakub Foltyn i Paweł Zok. Dobrze zaprezentowała się również nasza dwójka młodzików Rafał Król i Leszek Magiera, która zajęła czwarte miejsce. W kategorii junior młodszy brązowy medal zdobyła dwójka Kamil Migdoł, Tomasz Kolago, natomiast na czwartym miejscu uplasowała się dwójka juniorów Patryk Ratajczyk, Łukasz Muras.

1. Petryczko Leszek, Bernas Paweł - GKG Gliwice - 0:29:33
2. Gradek Kamil, Chmurzewski Mateusz - MGLKS Błękitni Dobrawa Koziegłowy - 0:29:57
3. Migdoł Kamil, Kolago Tomasz - LK UKS Pszczyna - 0:30:28

Wyniki kat. junior, dystans 20 km

1. Piwowarczyk Paweł, Jasik Konrad - MGLKS Błękitni Dobrawa Koziegłowy - 0:27:23
2. Markowski Kamil, Bartolewski Marcin - MBK SCOUT Częstochowa - 0:27:37
3. Czech Marcin, Śmigielski Robert - KTS Tychy - 0:29:08
4. Ratajczyk Patryk, Muras Łukasz - LK UKS Pszczyna - 0:29:18

W niedzielę do Mstowa zjechali kolarze z całej Polski by walczyć w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Mstów. W każdej kategorii na starcie stawało po kilkudziesięciu zawodników. Wyścig obfitował w wiele kraks, które nie omijały również naszych zawodników.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Patryk Ratajczyk zajmując 7 miejsce w kategorii junior. Zwyciężył Michał Nawrocki (KTK Kalisz), drugie miejsce zajął Kamil Zieliński (MKS Cyklo-Korona Kielce) a trzeci był Czajkowski Konrad (TC Chrobry Harfa-Harryson).

W kategorii młodzik również dominowali zawodnicy z Kalisza, zwyciężył Igor Krymski (KTK Kalisz), nasi zawodnicy przyjechali w dużym zasadniczym peletonie zajmując miejsca: 10 Jakub Foltyn, 16 Paweł Zok, 21 Leszek Magiera i 32 Rafał Król z czasem tym samym co zwycięzca.

W Siedlcach odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS, w kolarstwie rozegrano dwie konkurencje: wyścig ze startu wspólnego oraz jazdę na czas na dystansie 15 kilometrów. Dobry występ zaliczył Patryk Ratajczyk, który występował w reprezentacji Śląska. W wyścigu ze startu wspólnego Patryk zdobył trzecie miejsce i brązowy medal, natomiast w indywidualnej jeździe na czas uplasował się na 9 miejscu. Śląsk w klasyfikacji województw zajął 4 miejsce.