pless.pl

Reklama

Sport

  • 24 maja 2023
  • wyświetleń: 367

Sportowy Wieczór ze Świętą Teresą z Lisieux

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie po raz kolejny organizuje rozgrywki sportowe dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Pszczyna. Tym razem patronką sportowego wieczoru będzie Święta Teresa z Lisieux.

Reklama

Młodzi sportowcy spotkają się na boiskach POSiR w Pszczynie w poniedziałek, 5 czerwca. Oficjalne otwarcie o godzinie 17.00, podczas rozgrywek będzie można skorzystać z Bufetu Świętej Teresy.

Konkurencje Sportowego Wieczoru ze Świętą Teresą z Lisieux:
  • Piłka nożna 6-osobowa (w przypadku deszczu piłka nożna 4 osobowa, tylko chłopcy)
  • Piłka koszykowa 3-osobowa (w przypadku deszczu bez zmian, chłopcy i dziewczęta)
  • Siatkówka plażowa (w przypadku deszczu turniej deblowy w tenisa stołowego, chłopcy i dziewczęta)
  • I Drużynowy Bieg Przełajowy Wszystkich Świętych - Chłopcy 4 okrążenia wokół Orlika, dziewczęta 3 okrążenia. Wszyscy zawodnicy startują równocześnie, za zajęte miejsce przyznawane są punkty ( 1 miejsce 1 pkt, 2 miejsce 2 punkty itd.), która drużyna zdobędzie najmniejszą ilość punktów wygrywa puchar i zaproszenie całej drużyny na pizzę. Drużyna składa się z 6 zawodników - 3 chłopców i 3 dziewcząt. Drużyna może wystawić mniejszą drużynę, wówczas dodawane są punkty za ostatnie miejsce.


Zgłoszenia do 2 czerwca należy przesłać na adres poczty e-mail: januszmirek.1@gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane są od szkół, przyjmowane są także zgłoszenia indywidualne.

W każdej konkurencji, osobno wśród chłopców i dziewcząt, uczestnicy otrzymają dyplomy za udział, a zwycięzcy Puchar Świętej Teresy Lisieux.

TERESA MARTIN urodziła się 2 stycznia 1873 roku w Alençon we Francji. W piętnastym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych i otrzymała imię Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. W życiu zakonnym starała się z miłości ku Bogu doskonale spełniać wszystkie, nawet najmniejsze obowiązki. Nazwała tę drogę do doskonałości "małą drogą dziecięctwa duchowego". Swoje przeżycia duchowe notowała w rękopisach znanych pod nazwą "Dzieje duszy".

Zmarła 30 września 1897 roku. Papież Pius XI kanonizował ją w roku 1925 i ogłosił Patronką Misji Katolickich. 19 października 1997 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją Doktorem Kościoła Powszechnego.


Wieczór Sportowy ze Świętą Teresą z Lisieux
fot. Janusz Mirek

Janusz Mirek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj