pless.pl

Reklama

Sport

  • 16 maja 2023
  • 20 maja 2023
  • wyświetleń: 1877

Kornelia Marczak wystąpi na Igrzyskach Europejskich

Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład polskiej reprezentacji badmintona na Igrzyska Europejskie. Wśród 8 Polaków znalazła się Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna). Wspólnie z Dominiką Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) wystąpią w grze podwójnej.

Reklama

Kornelia Marczak/ Dominika Kwaśnik
Kornelia Marczak/ Dominika Kwaśnik · fot. Rafał Oleksiewicz


Pszczynianka i Dominika będą walczyć o medale w gronie 16 najlepszych europejskich debli. Wcześniej wszystkie pary (tak jak i singliści) uczestniczyli w kwalifikacjach. Ostateczny skład polskiej reprezentacji wyznaczył Polski Związek Badmintona.

Igrzyska Europejskie odbędą się po raz trzeci. Po raz pierwszy uczestników tego wydarzenia gościło Baku. W 2015 roku Polskę (i Pszczynę) reprezentował Paweł Pietryja. Zarówno w mikście (z Anetą Wojtkowską) i deblu (z Miłoszem Bochatem) otarł się o medal docierając do ćwierćfinałów.

W tym roku gospodarzem igrzysk są Kraków i Małopolska. Rozgrywki badmintona podziwiać można będzie w Tarnowie (26.06-02.07.2023).

Trzymamy kciuki za wszystkich Polaków!

Skład reprezentacji Polski
fot. PKOl

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.