• 13 marca 2023
  • 19 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 4169

[FOTO] Sabrina Team A z Pucharem Starosty Pszczyńskiego

2. Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który został rozegrany w sobotę 15 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zakończył się zwycięstwem zespołu Sabrina Team A. Ekipa była poza zasięgiem pozostałych, wygrywając wszystkie pięć meczów bez straty seta.

2. Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego · fot. POSiR

Do turnieju, którego pierwsza edycja odbyła się w październiku zeszłego roku, zgłosiła się maksymalna liczba zespołów - 12 drużyn z powiatu pszczyńskiego. Kolejny raz jednym z warunków regulaminowych był fakt, że przez cały czas na parkiecie musiała przebywać minimum jedna zawodniczka. Ale żaden z zespołów nie miał z tym problemów. Wśród prawie 100 uczestników były aż 22 panie.

Uroczystości otwarcia dokonali wicestarosta Damian Cieszewski i dyrektor POSiR Maciej Stieber, którzy zaprosili do siebie również pomysłodawcę imprezy Leszka Zatorskiego. Rywalizacja toczyła się równocześnie na trzech boiskach , w trzech grupach po cztery drużyny. Grano do dwóch wygranych setów (do 15), a ekipy z pierwszych miejsc plus najlepsza z drugiego utworzyły Finał A. Kolejne zagrały w Finale B (o miejsca 5-8) i Finale C (o miejsca 9-12). Po ponad pięciu godzinach gry triumfatorem został Sabrina Team A, który w finale pokonał zwycięzców pierwszego turnieju Si Kalafo 2-0.

W grupie A na początek Sabrina Team A wygrał z Fachowcami 2-0, ale w pierwszym secie zespół Sabiny Tomys musiał się sporo namęczyć. Jak się okazało, był to początek zwycięskiego marszu. Fachowcy zajęli w tej grupie drugie miejsce, a awans do Finału A przegrali tylko dzięki gorszemu stosunkowi małych punktów. Trzecie miejsce zajęła Kokosowa Terapia z Pawłowic, a czwarte Piękni i Młodzi.

W grupie B najlepsze okazało się Si Kalafo, zwyciężając na inaugurację Sabrinę Team B 2-0. Również swój drugi mecz z Atomowymi Zającami drużyna Piotra Filipczuka wygrała w dwóch setach, a w trzecim z Wczorajszymi dość nieoczekiwanie potrzebny był tie break. Natomiast Sabrina Team B kolejne dwa spotkania wygrał do zera i zajął drugie miejsce. Podobnie jak Fachowcy miał 6 punktów i stosunek setów 4-2, ale lepszy stosunek małych punktów (82-57, przy 78-66 Fachowców). Trzecie byli wczorajsi, na czwartym miejscu eliminacje zakończyły Atomowe Zające.

Wreszcie grupa C, gdzie już w pierwszym meczu doszło do tie breaku, w którym drużyna o wdzięcznej nazwie TuNieMaOCzymGodoć wygrała z Ryś Team 2-1. Zespół Cezarego Loszyńskiego w drugim meczu również doprowadził do tie breaku, ale tym razem przegrał z Black Team. I to właśnie Adrian Machulec i spółka zajęli pierwsze miejsce w grupie, a TuNieMaOCzym byli drudzy z sześcioma punktami, ale mieli gorszy stosunek setów od drużyn z grup A i B (5-3). Trzecie był Ryś Team, a bez punktu zakończyła grupową rywalizację Klapsznita, oparta na uczniach Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

W pierwszym półfinale w grupie czterech najlepszych drużyn doszło do "wewnętrznego" starcia pomiędzy Sabriną Team A i B. Pierwszy zespół okazał się lepszy nie tylko na papierze, ale również na parkiecie, wygrywając 2-0 (15-13, 15-9). W drugim półfinale Si Kalafo w identycznych rozmiarach zwyciężyło Black Team (2-0 i również 15-13, 15-9 w setach). Trzecie miejsce zajął Black Team, wygrywając z Sabriną Team B 2-0 (15-11, 15-12), a w wielkim finale pomiędzy Sabriną Team A i Si Kalafo sporo emocji było w pierwszym secie. Ubiegłoroczni zwycięzcy długo prowadzili, ale w końcówce seta doszło do przełamania i Sabrina wygrała 18-16. W drugim poszło już łatwiej (15-8) i wiadomo już było, że Sabrina Team A bez straty seta wygrał turniej, a nagrody dla najlepszych zawodników odebrali Sabina Tomys i Krzysztof Pławecki.

W grupie walczącej o miejsca 5-8 swoje półfinały wygrali Fachowcy (2-1 z Wczorajszymi, w setach 15-9, 10-15, 15-5) i TuNieMaOCzymGodoć (2-0 z Ryś Team, w setach 15-9 i 15-11). W meczu o piąte miejsce znów mieliśmy "bratobójcze" spotkanie, bowiem ekipy Cezarego Loszyńskiego i Mikołaja Brudka tworzyli siatkarze, którzy w pierwszym turnieju występowali jako jedna drużyna (nieProfesjonalni) i zajęli w nim drugie miejsce. Tym razem po dramatycznej walce wygrał zespół Loszyńskiego 2-1 (12-15, 15-11, 15-12). Siódme miejsce zajęli Wczorajsi, wygrywając z Ryś Team 2-0 (15-8, 15-9). Wreszcie Finał C, czyli drużyny walczące o miejsca 9-12. Co ciekawe, cała czwórka dysponowała chyba najmłodszymi zawodnikami, co powinno zaprocentować w przyszłości. W półfinałach Kokosowa Terapia pokonała Pięknych i Młodych 2-0 (15-12, 15-6), swój pierwszy mecz wygrała też Klapsznita (2-0 z Atomowymi Zającami, w setach 17-15 i 15-8). Bój o 11.miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęły Atomowe Zające, wygrywając 2-1 z Pięknymi i Młodymi (15-12, 7-15, 15-12), a dziewiąta lokatę - najlepszą w grupie pocieszenie - zajęła Kokosowa Terapia, pokonując Klapsznitę 2-0 (15-12, 15-7).

Na zakończenie turnieju starosta Damian Cieszewski i dyrektor Maciej Stieber już zaprosili na kolejną, trzecią edycję turnieju, zaplanowaną na październik. Udekorowali też najlepsze drużyny pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi.

Ponadto pierwsza czwórka finału A oraz zwycięzcy finałów B i C odebrali vouchery do wykorzystania w Restauracji K2 w Pszczynie, a najlepsza zawodniczka i zawodnik oprócz pamiątkowej statuetki i koszulki otrzymali vouchery do Śląskiego Centrum Tenisa.

2. Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 15 kwietnia, hala POSiR w Pszczynie
Klasyfikacja końcowa:
1. Sabrina Team A, 2. Si Kalafo, 3. Black Team, 4. Sabrina Team B, 5. TuNieMaOCzymGodoć, 6. Fachowcy, 7. Wczorajsi, 8. Ryś Team, 9. Kokosowa Terapia Pawłowice, 10. Klapsznita, 11. Atomowe Zające, 12. Piękni i Młodzi
Najlepsza zawodniczka: Sabina Tomys (Sabrina Team A)
Najlepszy zawodnik:
Krzysztof Pławecki (Sabrina Team A)
Sabrina Team A: Sabina Tomys, Krzysztof Pławecki, Rafał Bogacz, Tomasz Ryt, Szymon Pałyz, Dominik Świgoń, Andrzej Nogawica
Si Kalafo: Piotr Filipczuk, Łukasz Buczek, Antonina Pekala, Mateusz Osowski, Michał Piwowar, Paweł Sykta, Agata Płoskonka, Maciej Musioł
Black Team: Adrian Machulec, Justyna Celer, Dawid Pawłowski, Patryk Stwora, Paweł Tomaszewski, Karol Chałupiński
Sabrina Team B: Leszek Zatorski, Mikołaj Zatorski, Jakub Białas, Monika Mrowiec, Jarosław Szyszka, Szymon Skrzypiec, Mirosław Kropidło
TuNieMaOCzymGodoć: Cezary Loszyński, Arkadiusz Bogaciński, Filip Brudek, Wiktoria Sojka, Patryk Zomerlik, Agata Grabiec, Kacper Król, Patryk Stryczek
Fachowcy: Mikołaj Brudek, Tomasz Lazar, Marcin Rosiński, Zuzanna Kajstura, Piotr Wrona, Karol Jantos, Filip Kajstura
Wczorajsi: Marcin Stronczek, Radosław Likus, Paweł Orłoś, Artur Olesiak, Anna Marek, Paweł Mika, Michał Paszkowski
Ryś Team: Krzysztof Ryś, Anna Gancarczyk, Jacek Sitko, Adrian Chromik, Adrianna Wardas, Marcin Grzechnik, Weronika Figura, Piotr Peterek, Tomasz Pietnoczka
Kokosowa Terapia Pawłowice: Kamil Jankowski, Adam Król, Hanna Kamecka, Julia Owczorz, Filip Kolon, Grzegorz Gajda, Łukasz Pietrzyk, Michał Ziebura, Konrad Kulas, Adam Krupa
Klapsznita: Mateusz Jacek, Filip Zachurzok, Bartosz Duda, Anna Duda, Maciej Oszek, Miłosz Skipioł, Ivan Kyryk, Miłosz Muszyński, Oliver Rozmus
Atomowe Zające: Martyna Skrzypczyk, Paulina Balcarek, Kamil Piechoczek, Bartosz Mańka, Jakub Kwoka, Mateusz Kozik, Jakub Baron
Piękni i Młodzi: Zuzanna Obetkon, Paweł Nocoń, Zuzanna Niesyto, Katarzyna Janas, Adriana Dobry, Milena Michalik, Błażej Wojciech, Bartłomiej Sosna, Maciej Wyroba, Jakub Wygrabek.

Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem starosty Barbary Bandoły był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.