• 6 marca 2023
  • wyświetleń: 2419

[ZDJĘCIA] 4 medale Halowych Mistrzostw Śląska Dzieci

W sobotę 4 marca w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w Lekkiej Atletyce. Łącznie wystartowało 500 zawodników z 36 śląskich klubów, zaś zawodnicy z 26 stawali na podium. 10-osobowa grupa najmłodszych żaków z pszczyńskiej Iskry wspaniale walczyła na bieżni i skoczni, osiągając rekordy życiowe i zdobywając medale.

4 medale Halowych Mistrzostw Śląska Dzieci - 04.03.2023 · fot. Iskra Pszczyna

Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska w skoku w dal U14 wywalczył Jakub Prządka, który również znakomicie zaprezentował się w biegu na 60m uzyskując rekord życiowy 8,47s- wynik ten pozwolił mu na zakwalifikowanie się do finałowego biegu, w którym zajął 6 miejsce.

Dwa brązowe medale w biegu na 60m (8,35s- rekord życiowy) i 300m (45,65s) zdobył Mateusz Kita. Do ciekawej sytuacji doszło w finałowym biegu na 60m. Mateusz na mecie uzyskał identyczny czas (co do tysięcznej setnej sekundy-8,35.347), jak zawodnik obok na 6 torze - stąd na najniższym stopniu podium stanęło dwóch młodych sprinterów.

Warto dodać, że Jakub, jak i Mateusz byli jedynymi reprezentantami z młodszego rocznika (2011), którzy znaleźli się w finałowym biegu 60m.

Srebrny medal po zaciętej walce na końcowych metrach w biegu na 1km zdobył Franciszek Szymura z rekordem życiowym - 3.15.27min.

W kategorii U12 dziewcząt w biegu na 600m wysokie 5 miejsce zajęła Lena Ryszka (2.08.74 min.), a tuż za nią na 6 pozycji uplasowała się Rozalia Ryt (2.08.75min.).

Bardzo dobrze w biegu na 300m w kategorii U14 wygrywając swoje serie spisały się: Tamara Bieszczad- 49.77s - rekord życiowy - 6 miejsce, Iga Kaczorowska - 49.84 s- rekord życiowy - 7 miejsce, oraz Sonia Czerwieńska - 51.26 s- rekord życiowy, z kolei Maria Karkula uzyskała wynik 57,53 s.

Na najkrótszym sprinterskim dystansie 60m zadebiutował Nikodem Sojka z rekordem życiowym - 9.08 s również z rekordami życiowymi na tym samym dystansie zawody zakończyły Sonia Czerwieńska - 8,99 s oraz Tamara Bieszczad - 9.07 s.

W klasyfikacji medalowej klub MKS Iskra Pszczyna uplasował sie na 9 pozycji. Transport na zawody został dofinansowany ze środków Gminy Pszczyna w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu.

- Wszystkim zawodnikom gratulujemy - mówią trenerzy.