pless.pl

Reklama

Sport

  • 18 lutego 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 5927

Carbo Asecura Bieg Pszczyński już w czerwcu! Ruszyły zapisy!

4 czerwca pod hasłem "Powrót do korzeni" powraca Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza! Można już się zapisać! Do końca marca obowiązuje najniższa opłata startowa.

Reklama

XI Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - start biegu na 5 km - 05.06.2022 r.
XI Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - start biegu na 5 km - 05.06.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


XII edycja Biegu Pszczyńskiego Carbo Asecura o puchar burmistrza Pszczyny, odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10.00. Start zaplanowano z Rynku, natomiast meta umiejscowiona zostanie przy Zamku w Pszczynie.

- W tym roku mottem przewodnim naszego Biegu jest "Wracamy do korzeni". Oznacza to, że wracamy na starą trasę, wg starych zasad! Zawodnicy w Biegu Głównym, rywalizować będą na dystansie 10 km! - informują organizatorzy.

Zapisy na bieg główny wystartowały i są otwarte pod tym adresem: http://www.biegpszczynski.com.

Jak co roku, w ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy na to wydarzenie zostaną uruchomione już niebawem!

- Zapraszamy do udziału w naszych zawodach. Liczymy na to, że do rywalizacji przystępować będą całe rodziny. Tak było w poprzednich latach - mówi Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura. - Biegacze biorący udział w zawodach mają okazję podziwiać najpiękniejsze zakątki gminy Pszczyna. Zależy nam na tym, aby pokazać zabytkowy charakter miasta - dodaje.

Tradycyjnie na kilka tygodni przed startem biegu odbywać się będą treningi w ramach akcji "Pszczyna Biega". Tak będzie i tym razem.

- Wielu uczestników biegu bierze udział w bezpłatnych treningach przygotowawczych. Prowadzone są one przez profesjonalnych trenerów współpracujących z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu, współorganizatorem wydarzenia. Spotkania biegowe są okazją nie tylko do wspólnych treningów, ale również do wymiany doświadczeń. Warto udać się na stadion miejski i skorzystać z rad profesjonalistów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie: biegpszczynski.com

XII edycja Biegu Pszczyńskiego Carbo Asecura


Carbo Asecura Bieg Pszczyński jest organizowany od 2012 roku i jest najstarszą imprezą biegową w Pszczynie. Relacje z poprzednich edycji biegu znajdziecie na pless.pl!

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.