pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 29 lipca 2006
  • wyświetleń: 5909

Kolarze na trasie w Starej Vsi

W niedzielę 23 lipca zawodnicy LK UKS Pszczyna wzięli udział w kryterium w Starej Vsi nad Ondřejnicí w Czechach. Organizatorzy mieli powody do radości, bo zjechały się ekipy kolarskie z Czech, Słowacji i Polski.

Kolarze na trasie w Starej Vsi · fot. Tadeusz Foltyn

Trasa kryterium była  trudna technicznie i bardzo wyczerpująca, ponieważ połowa 1-kilometrowego okrążenia to ciężki 400-metrowy podjazd. Najmłodsi kolarze pokonywali 9 okrążeń, dobrze sobie poradzili nasi zawodnicy.

Zwyciężył Mateusz Palowski, trzecie miejsce zajął Bartłomiej Szczepanowski, czwarty był Leszek Janosz. W kategorii młodzik 5 miejsce zdobył Paweł Zok, 6 Jakub Foltyn, 5 miejsce również wywalczył Kamil Migdoł w juniorach młodszych.

Najciekawiej przebiegał wyścig w kategorii junior, którzy mieli do pokonania 36 okrążeń. Dobrze spisał się Patryk Ratajczyk, nawiązał równorzędną walkę z czeskimi kolarzami i stanął na podium na trzecim miejscu.

Po południu kolarze LK UKS Pszczyna ścigali się na kryterium Rydułtowach. Tutaj znowu mimo upalnej pogody i zmęczenia dopołudniowym startem nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Zwycięstwo Pawła Zoka w młodzikach i drugie miejsce Kamila Migdoła w juniorach młodszych to osiągnięcia naszych kolarzy w tym wyścigu. W młodzikach 7 miejsce zajął Leszek Król,  8 miejsce Leszk Magiera. Tuż poza podium, 4 miejsce wywalczył Patryk Ratajczyk w kategorii junior.

Tadeusz Foltyn

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.