pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 24 lipca 2006
  • wyświetleń: 3886

PALP: Instalbud z Pucharem Ligi

W sezonie 2004/2005 drużyna Instalbudu zdobyła zarówno mistrzostwo ligi, jak i puchar ligi. W zakończonym niedawno sezonie 2005/2006 „instalbudowcy” obronili tytuł mistrzowski, a w niedzielę na stadionie „Leśnym” przy hotelu Imperium powtórzyli wyczyn z przed roku i zapewnili sobie dublet pokonując w finale Pucharu Ligi drużynę Starej Wsi.

PALP: Instalbud z Pucharem Ligi · fot. Maciej Stieber


Jeśli dodamy do tego dwa tytuły króla strzelców snajpera Instalbudu Tomasza Wali, to śmiało można powiedzieć o dominacji Instalbudu na boiskach trawiastych… i nie tylko, bowiem w bieżącym roku używając terminologii bokserskiej można stwierdzić, że Instalbud „zunifikował” trzy tytuły mistrzowskie wygrywając zarówno ligę SALF, PALF, jak i PALP!

Wracając do finału Pucharu Ligi w pierwszej części gry Instalbud dominował na boisku strzelając dwa gole autorstwa Tomasza Wali. Po zmianie stron niemający nic do stracenia gracze Starej Wsi zepchnęli przeciwników do defensywy, czego efektem był gol kontaktowy strzelony przez Roberta Jarząbka po błędzie bramkarza Instalbudu Marka Kempy. Gdy wydawało się, że gracze Starej Wsi doprowadzą do wyrównania sprawę w swoje ręce, a raczej nogi wziął niezawodny Tomasz Wala ustalając wynik spotkania z rzutu wolnego.

Finał Pucharu Ligi Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej

Instalbud – Stara Wieś 3-1 (2-0)
Bramki dla Instalbudu: Tomasz Wala (trzy)
Bramka dla Starej Wsi: Robert Jarząbek


Maciej Stieber

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.