pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 20 lipca 2006
  • wyświetleń: 2181

Kolarski sezon w pełni

W dniach 13-15 lipca odbywały się wyścigi Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Ziemia Łódzka 2006 do której zakwalifikował się junior młodszy LK UKS PSZCZYNA - Kamil Migdoł. Niestety, z powodów organizacyjnych i ekonomicznych nie wzięliśmy udziału w tej imprezie.

W sobotę nasi kolarze z powodzeniem ścigali się za to w kolarskim kryterium „Rajecké Teplice 2006“. W kategorii junior Patryk Ratajczyk zajął 2 miejsce, drugi nasz junior Łukasz Muras zajął 6 miejsce. W juniorach młodszych mimo dobrej jazdy na podium nie stanął Kamil Migdoł, ukończył wyścig w zasadniczej grupie kolarzy. W wyścigu młodzików Jakub Foltyn ukończył wyścig w pierwszej dziesiątce mimo kłopotów ze sprzętem, za to na podium stanął nasz żak Mateusz Palowski, przegrywając tylko z jednym słowackim kolegą.

15 lipca w Malcu kolarze ścigali o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. W kategorii junior zwyciężył nasz zawodnik Patryk Ratajczyk, siódme miejsce wywalczył Łukasz Muras. Kamil Migdoł w wyścigu juniorów młodszych przyjechał na metę w zasadniczej grupie kolarzy. W wyścigu młodzików Paweł Zok zajął 2 miejsce a Jakub Foltyn był 4.

Na początku lipca przez dwa dni nasi kolarze ścigali na świętokrzyskich szosach. Wyścig Kolarski „Szlakami Walk i Męczeństwa Wsi Polskiej” – o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn i Przewodniczącego Związku Gmin Gór Świętokrzyskich, który odbył się 1 lipca to zwycięstwa naszych zawodników we wszystkich kategoriach. W młodzikach zwyciężył Paweł Zok, drugi Jakub Foltyn, czwarty Leszek Magiera.

W juniorach młodszych zwyciężył Kamil Migdoł, 6 miejsce zdobył Tomasz Kolago. Patryk Ratajczyk zwyciężył w juniorach, a Łukasz Muras zajął 3 miejsce. Następnego dnia w Bielinach na kolejnym szosowym wyścigu nasz junior Łukasz Muras zajął 3 miejsce, Kamil Migdoł w wyścigu juniorów młodszych był 5, Paweł Zok wygrał w młodzikach a Jakub Foltyn zajął 2 miejsce, Rafał Król był 13 a Leszek Magiera 14.

Tadeusz Foltyn / LK UKS PSZCZYNA

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.