pless.pl

Reklama

Sport

 • 10 grudnia 2022
 • 14 stycznia 2023
 • wyświetleń: 3794

Bracia Godziek wystąpią na Sound & Gravity w Spodku!

Przed nami niezwykle emocjonujące wydarzenie - SOUND of GRAVITY! Podczas tej imprezy popularny Spodek w Katowicach zmieni się nie do poznania. Na motocrossowych skoczniach najlepsze ewolucje Freestyle Motocross zaprezentują zawodnicy w międzynarodowej obsadzie, w tym medaliści X-Games - Belg Julien Vanstippen oraz pochodzący z RPA Alastair Sayer. Ambasadorami wydarzenia są bracia Dawid i Szymon Godziek - mulitmedaliści najbardziej prestiżowych zawodów freestyle BMX i MTB na świecie, w tym igrzysk ekstremalnych X-Games - oraz Bartek Oskroba - wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Europy oraz uczestnik Mistrzostw Świata w scooteringu!

ReklamaWażnym elementem widowiska będzie muzyka legendarnego zespołu Queen, miksowana przez najlepszych polskich DJ’ów. Specjalnie zaprojektowana oprawa muzyczna będzie ściśle zsynchronizowana z ekstremalnymi pokazami i efektami pirotechnicznymi, nadając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Organizatorzy SOUND of GRAVITY przygotowali dla widzów, którzy zasiądą na trybunach, wiele atrakcji dodatkowych. Jedną z nich jest bez wątpienia Pit Party, czyli spotkanie z gwiazdami eventu. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnych zdjęć i autografów. Swoich sił w freestyle’u spróbują także popularni sportowcy na co dzień uprawiający zupełnie inne dyscypliny sportu. Emocje na najwyższym poziomie gwarantowane!

- Zobaczymy 20 zawodników z dwóch kontynentów, którzy zaprezentują niewiarygodne sztuczki pod samą kopułą Spodka. Będzie to powrót tych sportów po ponad dekadzie do tej hali. Zbudujemy tor, na którym będą trzy lądowania - dwa lądowania motocrossowe i jedno rowerowe. Zawody odbędą się przy muzyce zespołu Queen. Wszystko zostanie wyreżyserowane, dopracowane tak, aby ta muzyka porywała emocjami wraz z ewolucjami zawodników - mówi Krzysztof Magiera ze Sfery Sportu.

Bracia Godziek ze złotym i brązowym medalem na Red Bull Roof Ride 2021 - 21.08.2021
Bracia Godziek ze złotym i brązowym medalem na Red Bull Roof Ride 2021 - 21.08.2021 · fot. redbull.com


Dawid Godziek - złoty medalista najważniejszych na świecie igrzysk sportów ekstremalnych X-Games już cieszy się na występ przed lokalną publicznością:

- Brałem udział w takich pokazach w całej Europie i wiem, że rower MTB i motocykl FMX jest świetnym połączeniem. Rowerzyści też pokażą tutaj triki ze światowej półki. Będzie dużo skoczni, więc to będą kombinacje naprawdę godne zobaczenia. Cieszę się, że ta impreza będzie w Spodku, bo jestem ze Śląska, lubię występować przed lokalną publiką. To dodatkowo mnie nakręca do lepszych kombinacji w powietrzu. Po wielkim sukcesie w ubiegłym roku imprezy przed Spodkiem Red Bull Roof Ride, wiem, że zbierze się tutaj wielka publiczność i będą równie duże emocje - mówi Dawid.

Reprezentant dyscypliny FMX Sebastian Niedziela dodał: - Freestyle motocross to skoki z akrobacjami na motocyklach na wysokości około 9 metrów i na odległość ponad 20 m. Myślę, że zawodnicy, którzy tutaj przyjadą będą mogli pokazać swoje najlepsze triki, które na obecną chwilę są w stanie wykonać, ponieważ w Spodku jest na to miejsce i świetne tło. Freestyle to nie tylko latanie, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Sound & Gravity


Zawodnicy, którzy uświetnią SOUND of GRAVITY - EKSTREMALNY TEATR10 zawodników FMX, w tym:

 • Julien Vanstippen (Belgia) - obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. W roku 2022 podczas kalifornijskiej edycji X-Games wywalczył złoty medal dołączając do prestiżowego grona medalistów igrzysk sportów ekstremalnych.
 • Alastair Sayer (RPA) - kolejny w stawce uczestnik X-Games Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników na świecie. Od wielu lat będący główną postacią Masters of Dirt.
 • Ronny Showman (Niemcy) - jeden z nielicznych na świecie zawodników skaczących na motocyklu elektrycznym. Będzie to pierwszy tego typu pokaz w Polsce! Zobaczymy z pewnością wysokie salta i niesamowite kombinacje!
 • Tobi Merz (Austria) - freestyle motocross łączy z skokami na rowerze. Właśnie te dwie konkurencje połączy ze sobą w katowickim Spodku.
 • FMX Animals Polska (Sebastian Niedziela, Damian Chyła, Andrzej Gurgul, Kajetan Jastrząb) - polska grupa freestylowa, która zaprezentuje specjalny pokaz, w którym główną rolę odegra publiczność.


10 zawodników Dirt Jumping, w tym bracia Godziek z Suszca

 • Szymon Godziek - najbardziej rozpoznawalny na świecie polski zawodników sportów
 • ekstremalnych. Uczestnik legendarnych zawodów Red Bull Rampage, oraz zdobywca nagrody
 • publiczności tych zawodów! Medalista Pucharu Świata. Skakał nad kanionem w Utah, nad rozpędzonym pociągiem towarowym, nad peletonem kolarskim.
 • Dawid Godziek - obecnie jeden z najlepszych na świecie zawodników MTB / BMX Freestyle. Tegoroczny złoty medalista X-Games (w swojej kolekcji ma trzy medale w tych najważniejszych na świecie zawodach).


Scootering:

 • Bartosz Oskroba (Polska) - najpopularniejszy i aktualnie najbardziej utytułowany polski zawodnik w konkurencji hulajnoga wyczynowa. Wzór do naśladowania dla młodych pokoleń. Wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy!


SOUND of GRAVITY odbędzie się 25 lutego. Start godzina 18:00. Bilety są już dostępne na http://www.eventim.pl.

Konkursgodziek

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.