pless.pl

Reklama

Sport

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 506

Z ligowych stołów. Dobra gra pszczyńskich tenisistów stołowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj

Bardzo dobrze prezentują się drużyny ULKTS Pszczyna w rozgrywkach ligowych. Pszczyńscy tenisiści mają już za sobą kilka meczy rozgrywkach ligowych na szczeblu II, III oraz IV ligi, w których w większości wygrywali.

Reklama

Z ligowych stołów. Dobra gra pszczyńskich tenisistów stołowych
Z ligowych stołów. Dobra gra pszczyńskich tenisistów stołowych · fot. ULKTS Pszczyna


Pierwszy zespól grający w składzie: Artur Sobel, Mariusz Zwoliński, Artur Szołtysek oraz Janusz Friebe jest liderem w II lidze grupy B, po siedmiu kolejkach ma 14 punktów z przewagą trzech punktów do drugiej drużyny.

ligi.slzts.pl/liga/14/75/2-liga-mezczyzn/

W tym sezonie mamy bardzo dobry i mocny skład i też jasno określony cel - awans do grupy A. Dla naszego Klubu to jednak duże wyzwanie, staramy się zapewnić optymalne warunki do meczy i treningów. Zdajemy sobie sprawę że wyższy poziom to cel dla całego zespołu ,ale również bardzo dobre wzorce dla młodych zawodników, dzieci chętnie trenują widząc taki poziom gry starszych zawodników. To też okazja dla osób które chcą zobaczyć jak różni się ten sport od rekreacyjnej gry. Zapraszamy na mecze bo to okazja zobaczenia tenisa stołowego na wyższym poziomie. Mamy tylko cichą nadzieję że przy wsparciu Miasta i Powiatu Pszczyńskiego oraz sponsorów uda nam się utrzymać zawodników i ten poziom w kolejnym sezonie.

Z ligowych stołów. Dobra gra pszczyńskich tenisistów stołowych
Z ligowych stołów. Dobra gra pszczyńskich tenisistów stołowych · fot. ULKTS Pszczyna


Druga drużyna gra na szczeblu III ligi i też gra dobrze. Drużyna grająca w składzie: Piotr Puda, Piotr Michalski, Bogusław Surma, Paweł Suchodolski, Krzysztof Lewczak oraz Jacek Rus nie doznała jeszcze goryczy porażki. Liderem z największą ilością zwycięstw jest Piotr Puda, ale koledzy nie są gorsi , to ciekawa mieszanka różnych stylów gry - Bogdan i Krzysztof to klasyczni defensorzy, Jacek to kombi atak grający na bh "czopem"-okładzina z ząbkami na zewnątrz, powoduje zwolnienie tempa piłeczki wprowadzając przy tym zakłócenia toru lotu piłeczki. Piotrek Michalski to nowa twarz w Klubie, gra również kombinacyjnie stosując obronę w półdystansie zaplatając też atak top spinowy. Paweł i Piotrek to gra ofensywna . Siła tego zespołu to różnorodność stylów gry. Drużyna obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą tylko jednego punktu do lidera.

ligi.slzts.pl/liga/14/76/3-liga-mezczyzn-gr-i/

Trzecia drużyna grająca w IV lidze również jest na szczycie tabeli. Zespól grający w składzie: Sabina Kukla, Mariusz Duraj, Wacław Stec, Grzegorz Macioł, Tadeusz Ryguła oraz Andrzej Dąbrowski jest na dobrej drodze aby walczyć o czołówkę tabeli. To także bardzo dobry zespól jak na tą ligę. Zespół również grający w rożnych stylach co daje przewagę na pozostałymi drużynami. W tabeli drużyna zajmuje exekwo pierwsze miejsce z drużyna z Lesznej Górnej. Liderem drużyny jest Mariusz Duraj , ale bardzo dobrze radzi sobie jedyna kobieta w zespole Sabina Kukla, która systematycznie dokłada do rankingu zwycięstwa.

ligi.slzts.pl/liga/14/80/liga-okregowa-gr-i/

Zapraszamy do Zespołu Szkól nr 1 w Pszczynie ul. K. Wielkiego 5 na treningi oraz mecze Ligowe.

Tel. kontaktowy w sprawie treningów i meczy - Janusz Friebe: 605730013.

ar / pless.pl

źródło: ULKTS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ULKTS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj