pless.pl

Sport

  • 8 listopada 2022
  • wyświetleń: 462

Rozwój sportów walki w Polsce

Materiał partnera:

W tematyce sportów walki na terenie naszego kraju trzeba wymienić trzy kategorie, które warto omówić. Pierwsza z nich, to oczywiście królewska dyscyplina, czyli boks w najczystszej postaci. Na drugiej pozycji plasuje się MMA, a na końcu poruszymy również tematykę freak fightów, które nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie zyskują coraz większa popularność.

Rozwój sportów walki w Polsce


Boks - perła w koronie sportów walkiNa przełomie XX i XXI wieku w naszym kraju boks bez wątpienia był najbardziej popularną dyscypliną do obserwowania ze świata sportów walki. MMA nie było wtedy jeszcze aż tak rozpoznawalne, natomiast walki o tytuł mistrza świata, czy też rywalizacje Andrzeja Gołoty zbierały przed telewizorem coraz większą rzeszę publiczności.

Walki z udziałem Polaków, a także bokserskie pojedynki o tytuł mistrza świata, które w ostatnim czasie toczył Tyson Fury były oczywiście popularne w ofercie zakładów bukmacherskich, jednak patrząc na obecne dane dotyczące obstawiania chociażby FAME MMA, trzeba przyznać, że jest to jednak inna liga. Boks ma swoją ograniczoną rzeszę sympatyków, która jest wierna obstawianiu tej dyscypliny, jednak ekspertów od typowania jest znacznie mniej, niż nawet w przypadku MMA w tym momencie.

MMA - rosnącą popularność

Na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie wzrosła również popularność MMA w naszym kraju. Można powiedzieć, że przełomowym momentem była tutaj rywalizacja z udziałem Mariusza Pudzianowskiego. Były już mistrz świata strongmanów po raz pierwszy wyszedł do pojedynku z Marcinem Najmanem i wygrał go w fantastycznym stylu, nokautując przeciwnika.

MMA w naszym kraju rozwija się z każdym kolejnym eventem i stoi na coraz wyższym poziomie. Doskonale widać to na podstawie liczby zawodników, którzy w ostatnim czasie nie tylko przenieśli się do UFC, czyli Ligi Mistrzów w sportach walki, ale również radzili tam sobie z sukcesami. Idealnym przykładem jest tutaj Janek Błachowicz, czy też Mateusz Gamrot. Obaj Polacy mają realne szanse, aby w przyszłości otrzymać okazję do walki o pas mistrzowski.

Jeśli chodzi o obstawianie sportów walki w naszym kraju, to nie jest ono aż tak popularne, jak najważniejsze dyscypliny, typu: piłka nożna, skoki narciarskie, czy koszykówka w amerykańskim wydaniu, jednak nadal ma sporą rzeszę fanów. Obstawianie sportów walki w Polsce jest możliwe w KSW, Babilon MMA, FEN, ale gracze mogą typować również pojedynki na kolejnych eventach UFC. Przypomnijmy, że w najlepszej federacji na świecie gale są organizowane co tydzień, jednak większość z nich jest po prostu wydarzeniem jednym z wielu, a najważniejsze są gale numerowane, na których występują najlepsi zawodnicy świata, jak właśnie Gamrot czy Błachowicz.

Freak fighty - zjawisko nie do powstrzymaniaPopularność freak fightów na terenie naszego kraju rozwija się od dobrych kilku lat. Trzeba przyznać, że w tym czasie obstawianie FAME MMA stało się jednym z ulubionych momentów dla graczy zakładów bukmacherskich. Mogą oni zwiększyć swoje emocje kuponem, podczas oglądania eventu, co dodaje dodatkowego smaczku rywalizacji.

Obecnie w naszym kraju jest już kilka federacji freak fightowych, jednak tak naprawdę FAME MMA obstawianie jest zdecydowanie najbardziej popularne. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie mocno stawiają na ten sektor zainteresowania wśród graczy, nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Idealnym przykładem są tutaj również eventy organizowane przez Jake’a Paula, który wziął sobie na celownik byłych mistrzów boksu, czy też UFC.

Więcej o sporcie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak - Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95