pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 17 lipca 2006
  • wyświetleń: 13987

Żeglarze na łąckim akwenie

Wszystko zaczęło się od spacerującego w niedzielny poranek bociana po miejskiej plaży w Łące. Jak się okazało bocian przynosi nie tylko dzieci, ale także wiatr:) Takiego wiatru podczas regat na akwenie łąckim jeszcze nie było.

Dzięki niemu można było rozegrać wszystkie biegi, co rzadko się zdarza na tym akwenie, nawet podczas regat windsurfingowych. Były jednak też skutki uboczne w postaci trzech uszkodzonych łódek i jednej wywrotki.

Żeglarze na łąckim akwenie · fot. pless.pl


III Regaty Żeglarskie o Puchar Zarządu firmy LUST PACK wygrał po raz pierwszy Damian Żukowski wraz z załogą LUST PACK inblue. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było drugie miejsce Agnieszki Kraus, która startowała po raz pierwszy w 3-letniej historii regat na łąckim akwenie. Agnieszka wraz z bratem do tej pory startowała w regatach windsurfingowych, teraz widać przyszedł czas na regaty żeglarskie.

Trzecie miejsce zajął jeden z najlepszych sterników w naszym powiecie - Janusz Gnyp. Oczywiście najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, jednak to dopiero przedsmak tego co otrzyma najlepsza załoga po zakończeniu całego sezonu. Czeka na nią bowiem przechodni puchar wykonany własnoręcznie z grafitu przez Bronisława Pietryję.

Fundator nagrody to zapalony miłośnik żeglarstwa. Przechodni puchar będzie więc dodatkową mobilizacją podczas kolejnych regat, a następne regaty już za dwa tygodnie w sobotę 29 lipca. Organizatorem będzie Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Wracając do niedzielnych regat, w sumie startowało w nich 11 załóg (jedną wyeliminował złamany maszt łódki). Organizator - firma LUST PACK - serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, a także osobom, które pomogły w organizacji regat, przede wszystkim Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu, ratownikom WOPR-u, sędziemu oraz pracownikom firmy LUST PACK.

mot / pless.pl

------------------------------

Wyniki III Regat o Puchar Zarządu firmy LUST PACK

1. Damina Żukowski i załoga - 20 pkt.
2. Agnieszka Kraus i załoga - 31 pkt.
3. Janusz Gnyp i załoga - 32 pkt.
4. Łukasz Przybyła i załoga - 33 pkt.
5. Michał Lebioda i załoga - 36 pkt.
6. Bogusław Bularz i załoga - 42 pkt.
7. Cyprian Janko i załoga - 42 pkt.
8. Marian Stenieczko i załoga - 45 pkt.
9. Kamil Wolny i załoga - 52 pkt.
10. Witold Góralczyk i załoga - 54 pkt.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.