• 16 lipca 2006
  • wyświetleń: 6179

PALP: Jak przed rokiem?

Obrońcy Pucharu PALP znowu w finale

W niedzielę 16 lipca rozegrany został turniej eliminacyjny Pucharu Ligi Pszczyńczkiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Areną zmagań były jak zawsze gościnne tereny sportowe LKSu Goczałkowice. Jako, że do rozgrywek pucharowych zgłosiło się ostatecznie 8 ligowych zespołów (wcześniej była mowa tylko o 6 ekipach) system rozgrywek zmienił się na pucharowy tj. przegrywający odpada.

W wyniku losowania wyłonione zostały cztery pary ćwierćfinałowe, które rywalizowały ze sobą w meczach 2 razy po 20 minut.

PALP: Jak przed rokiem? · fot. Andzejek

Komplet wyników - 16 lipca 2006 - Puchar Ligi PALP

ĆWIERĆFINAŁY:

Instalbud – Cadi-Car 1:1 (0:0) k. 3:2

Już w pierwszym spotkaniu turnieju doszło do ekscytującego pojedynku mistrza z wicemistrzem. Mecz wyrównany i zacięty zakończył się wynikiem remisowym i o awansie musiały zdecydować rzuty karne, a w tych skuteczniejsi byli obrońcy Pucharu drużyna Instalbudu.
Awans: Instalbud

ZRB Krawieczek – Katon 2:0 (0:0)

W drugiej parze los skojarzył drużyny z nieco niższej półki. Lecz dzięki temu mecz był również bardzo interesujący. Zawodnicy Katona nie potrafili wykończyć swoich sytuacji podbramkowych z kolei ZRB wykorzystało swoją najsilniejszą grę – kontratak i awansował dalej.
Awans: ZRB Krawieczek

Mieszko – ATS Jakub 0:0 k. 4:3

Mecz Mieszka z Jakubem rozpoczął się od kilku groźnych ataków z jednej i drugiej strony. Z czasem jednak obie drużyny zwolniły, przez co tempo meczu wyraźnie spadło. Im bliżej końcowych minut tym częściej zespoły myślały o obronie niż o ataku toteż poziom spotkania był łagodnie mówiąc „przeciętny”. W serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy z Osiedla Piastów.
Awans: Mieszko

Stara Wieś – Bosch Service/Halmax 5:1 (3:1)

Jedyne spotkanie wśród meczów ćwierćfinałowych, w którym mieliśmy wyraźnego faworyt. Mimo to przez pierwszych kilka minut pachniało niespodzianką, gdyż na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Jednak czwarty zespół sezonu szybko opanował sytuację i praktycznie przez resztę spotkania kontrolował mecz ostatecznie pewnie, wyraźnie wygrywając.
Awans: Stara Wieś

PÓŁFINAŁY:

Instalbud – ZRB Krawieczek 3:1 (0:0)

Ekipa ZRB bliska była sprawienia niespodzianki. Przez pierwszą część spotkania nie tylko umiejętnie powstrzymywała ataki mistrzów PALP, ale także sama stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Sensacją zapachniało w 9 minucie drugiej części gry, kiedy to „budowlańcy” objęli prowadzenie. Niepewnie i nerwowo grający dotąd Instalbud w końcowych minutach zdołał się jednak pozbierać i mimo słabej gry przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Awans: Instalbud.

Mieszko – Stara Wieś 0:2 (0:2)

Drugie spotkanie półfinałowe rozstrzygnęło się w pierwszych dwudziestu minutach. Mieszko podobnie jak w pierwszym spotkaniu z Jakubem nie potrafił znaleźć recepty na bramkarza rywali. Stara Wieś zaś po zdobyciu dwóch bramek ograniczała się głównie do obrony korzystnego rezultatu i skutecznego rozbijania chaotycznych ataków brązowych medalistów, czym zapewniła sobie miejsce w finale.

Tak, więc w wielkim finale Pucharu Ligi PALP, który odbędzie się na Stadionie „Leśnym” przy Hotelu Imperium w Pszczynie w niedzielę 23 lipca spotka się obrońca trofeum – Instalbud z czwartym zespołem rozgrywek ligowych – Starą Wsią.