pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 30 czerwca 2006
  • wyświetleń: 9294

PALF: Podsumowanie...

PALF: Podsumowanie...
Puchary, statuetki i pamiątkowe dyplomy za udział w IX edycji PALF-u


XI edycja Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu przeszła już do historii. A w czwartek 29 czerwca w Pubie Rock Stodoła odbyło się podsumowanie i uroczyste zakończenie sezonu 2005/2006 na małych boiskach.

Jako, że rozgrywki ligowe odbywały się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego na uroczystość z ramienia Powiatu, przybyli Wicestarosta Krystian Szostak oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kuś-Wiktorko. Nie mogło zabraknąć także Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie Damiana Cieszewskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Osiedla Piastów Romana Piesiura.

PALF: Podsumowanie... · fot. Łukasz Bebło & Andzejek


Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji tegorocznej ligi otrzymał Kierownik Referatu ds. Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Pszczynie Maciej Stieber, zaś symboliczną statuetkę za wkład w rozwój amatorskiej piłki nożnej i organizację XI edycji PALFu otrzymał organizator rozgrywek - Andrzej Puchała.

Wyróźnienia trafiły także do sędziów Czesława Grabowskiego i Mariusza Maławego. Dodatkowo Pan Grabowski, który postanowił zakończyć sędziowską karierę za długoletnią wzorową współpracę otrzymał specjalne podziękowania.

Pamiątkowe dyplomy otrzymały wszystkie ekipy, a na szyjach pierwszej ligowej trójki zawisły medale, zaś w górę wzniesione zostały puchary.
Dwa Puchary unieśli zawodnicy ATSu Jakub gdyż prócz wicemistrzostwa otrzymali wywalczone w niedzielę trofeum za Puchar Ligi.

Statuetka dla najlepszego strzelca trafiła do zawodnika mistrzowskiej drużyny Tomasza Wali a wyróżnienia otrzymali Łukaszowie Mika z Mieszka – drugi ligowy snajper i Kubiczek z Instalbudu – trzeci wśród najskuteczniejszych.

Z kolei drużynową nagrodę Fair Play otrzymał Instalbud, wyróżnienie zaś odebrał OKS Merkury II Poligon.

--------------

A wszystko zaczęło się... 28 sierpnia 2005 roku, kiedy to zainaugurował swoje rozgrywki jedenasty sezon na małych boiskach.
Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 166 osób w 14 zespołach w rozgrywanej systemem wiosna – jesień XI edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu,

175 ze 182 meczy odbyło się dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie na boisku znajdującym się przy tej szkole.

969 bramek w 182 meczach, zobaczyli kibice podczas XI edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu sezon 2005/2006, co daje średnio ponad 5 bramek na mecz. I tak, trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników zajął Łukasz Kubiczek – Instalbud – 27 goli. Na drugim miejscu znalazł się zawodnik Mieszka Łukasz Mika, który 44-krotnie pokonał bramkarzy rywali. Najwięcej, bo 50 goli zdobył etatowy król strzelców, zawodnik Instalbudu - Tomasz Wala. Jest to już dla niego trzecia korona króla strzelców PALF.

Sędziowie sięgali do kieszonki 138 razy po żółte i 8 razy po czerwone kartki. Najczęściej karani byli zawodnicy Termex-u, najczyściej grali gracze Instalbudu, których jedynie trzykrotnie sędzia upominał kartką.

A jak wyglądała gra poszczególnych drużyn XI edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Miejsce 14 – KOMET
Drużyna beniaminka... mimo, że zajęła dopiero ostatnie miejsce w tabeli niebyła tylko dostarczycielem punktów. W 26 ligowych spotkaniach wywalczyła 20 punktów zdobywając 46 bramek i tracąc 76... co ciekawe jako jedyna ekipa w całych rozgrywkach zdołała pokonać późniejszego mistrza drużynę Instalbudu.
Najlepszym strzelcem zespołu jest Maciej Majewski – który znalazł się na siódmej pozycji wśród ligowych snajperów.

Miejsce 13 – OKS MERKURY II POLIGON
Z roku na rok drużyna robi coraz większe postępy lecz czeka ją jeszcze sporo pracy aby móc walczyć z najlepszymi. Jest jedną z najbardziej fair play grających drużyn co udowodniła w tym roku. W 26 grach zawodnicy ujrzeli tylko trzy żółte kartoniki i tym samym zasłużyli na wyróżnienie klasyfikacji ligowych dżentelmenów.

Miejsce 12 – RELAKS KATON PUB
To już jedenasty sezon tej drużyny w rozgrywkach na małych boiskach. Relaks miewał w tym czasie chwile lepsze i gorsze. Z pewnością jednak tego sezonu nie zaliczy do udanych gdyż od wicemistrza z zeszłego roku można było wymagać z pewnością znacznie więcej, lecz cóż taki jest sport - nieprzewidywalny. Relaks, mimo, że w tym sezonie nie szło mu najlepiej miewał też dobre chwile. Z pewnością odmłodzony skład tej ekipy w kolejnej edycji może być sprawcą niejednej niespodzianki.

Miejsce 11 – ŻUBRY
Obok Relaksu drugą najbardziej doświadczoną drużyną w ligowych bojach są Żubry. Niestety również był to jak dotąd najgorszy sezon w historii zespołu. Zawiodła przede wszystkim chyba skuteczność, bowiem drużyna Żubrów strzeliła najmniej bramek spośród ligowych zespołów (tylko 39). Lecz gdyby nie kłopoty kadrowe i kontuzja bramkarza Żubry z pewnością nie broniły by się do ostatniej kolejki przed ostatnią pozycją w tabeli.

Miejsce 10 – TERMEX
Niezły sezon drugiego beniaminka. Z meczu na mecz najwyraźniej zespół się rozkręcał i nawiązywał walkę z najlepszymi. W sumie zdołał wygrać osiem razy i pięć razy zremisować. Co pozwoliło na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce ;-)
Niechlubnym wyczynem drużyny jest ostatnia pozycja w klasyfikacji Fair Play w której wręcz zdeklasowali rywali oglądając w całych rozgrywkach aż 27 kartek (w tym 3 czerwone)

Miejsce 9 – FA-KT
Drugi sezon w lidze drużyna może uznać za średnio-udany. Raz było dobrze raz źle co w rezultacie po dziesięciu zwycięstwach i dwóch remisach pozwoliło drużynie na zajęcie 9 miejsca. W swoich szeregach ma siódmego ligowego strzelca – Pawła Bacę zdobywcę 21 bramek.

Miejsce 8 – LMB RUTGERS
Bardzo poukładana drużyna... grająca jednak bardzo nierówno. Obok meczy dobrych i bardzo dobrych zdarzały się spotkania słabe. Jesienią zdołali pokonać późniejszego wicemistrza Jakubów a wiosną wygrali m.in. z brązowymi medalistami Poligonersami oraz zremisowali z mistrzem – Instalbudem. Barwy Rutgersów reprezentuje też najczęściej karany kartkami zawodnik – Rafał Piotrowski.

Miejsce 7 – PIASEK
Wśród trzech ligowych beniaminków drużyna z Piasku zaprezentowała się najlepiej. Przez pewien czas wydawało się nawet, że będą w stanie powalczyć o ligowe podium. Niestety w końcówce sezonu pojawiły się kłopoty kadrowe, które spowodowały, że team pod wodzą Grzegorza Ryguły zajął miejsce w środku ligowej tabeli, lecz jak na debiutanta wynik całkiem przyzwoity. Piasek jest także drużyną, która gra niezwykle fair, bowiem w całych rozgrywkach zawodnicy tej ekipy ujrzeli tylko 4 żółte kartoniki i zajęli w drużynowej klasyfikacji Fair Play wysokie trzecie miejsce.

Miejsce 6 – SZYBKIE BANANY
To trzeci sezon zespołu z Osiedla Piastów. Zespół z dużymi ambicjami, który jednak w końcówce sezonu chyba nie wytrzymał napięcia i drugi raz z rzędu zajął szóstą pozycję. Jedenaście wygranych i trzy remisy dały w sumie 36 ligowych punktów. W pierwszej 10 ligowych strzelców zespół ma dwóch swoich przedstawicieli – Błażeja Jaromina i Przemysława Cygana.
W klasyfikacji fair-play całkiem nieźle... 6 żółtych kartek dało miejsce tuż za podium.

Miejsce 5 – PRODREX
Po bardzo dobrej jesieni zespół był w gronie kandydatów do medalu ale... na wiosnę podobnie jak w zeszłym sezonie coś się zacięło... zespół zaczął tracić punkty w teoretycznie „wygranych” meczach co w efekcie dało tylko piąte miejsce. Prodrex słynie także ze swojej nerwowej gry, co potwierdziła także klasyfikacja Fair Play bowiem zawodnicy tej drużyn ujrzeli aż 17 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Najlepszym zawodnikiem w drużynie jest czwarty ligowy strzelec Kamil Paliczka.

Miejsce 4 – MIESZKO
Największy pechowiec tegorocznego sezonu. Przed sezonem jeden z faworytów do ligowego podium tym razem do medal zabrakło jednak jednego punktu. Jeden z trzech zespołów, który w XI edycji ligi zdobył ponad 100 bramek (dokładnie 105). Zespół może poszczycić się także drugą obroną – 53 stracone gole.
Z tych 105 strzelonych bramek aż 44 zdobył drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych Łukasz Mika, który jako jedyny zawodnik próbował nawiązać walkę o koronę króla strzelców. W pucharze ligi zespół z Osiedla Piastów miał sobie zrekompensować ligowe niepowodzenia i prawie się udało. Ale jak wiemy prawie robi wielką różnicę... porażka w finale z drużyną ATSu przypieczętowała miano pechowca sezonu.
Na pocieszenie pozostaje fakt, że w półfinale Pucharu udało się wygrać z mistrzem ligi.

Miejsce 3 – THE POLIGONERS
Udany come back drużyny z Osiedla Powstańców Śląskich. Po dwuletniej przerwie w rozgrywkach zespół Poligonersów pokazał, że nie zapomniał jak się gra na małych boiskach. Reprezentantem czwartego pod względem skuteczności zespółu (76 zdobytych bramek) jest także czwarty ligowy snajper – Miłosz Osiński, który zdobył 25 bramek. W fair playu także czwarta pozycja.
W pucharze ligi zespół dotarł do półfinału, gdzie odpadł z późniejszym tryumfatorem.

Brązowe medale otrzymali:
Szłapa Szymon, Szłapa Dariusz, Wawrzonek Rafał, Osiński Miłosz, Seredyński Dawid, Studziński Tomasz, Hulboj Sławomir, Herok Rafał, Komander Dariusz, Tulaja Tomasz, Gandek Damian, Kajstura Wojciech, Jacek Jany

Miejsce 2 – ATS JAKUB
Po czwartym miejscu w ubiegłym roku drużyna z osiedla Daszyńskiego zapowiadała walkę o najwyższe cele. I udało się. Co prawda drugiego w historii klubu mistrzostwa zdobyć się nie udało ale srebrne medale są z pewnością sukcesem. Jakub jest zespołem, który przerwał zwycięską passę Instalbudu remisując z nimi w drugiej wiosennej kolejce.
Bilans zespołu to 19 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek, co dało 58 punktów i drugie miejsce ze sporą, bo ośmiopunktową przewagą nad brązowymi medalistami.
Jakub jest drugim pod względem skuteczności zespołem. W całych rozgrywkach ligowych zdobyło 106 bramek, z czego 24 zdobył snajper drużyny Maciej Grygier.
Do srebrnych medali Jakub dorzucił także tryumf w Pucharze Ligi, pokonując 1:0 w finale zespół Mieszka.

Srebrne medale otrzymali:
Mendyk Mateusz, Drzyzga Grzegorz, Drzyzga Rafał, Drzyzga Adam, Stieber Maciej, Tomża Ireneusz, Górny Andrzej, Miczek Wojtek, Zając Tomasz, Wojciech Adrian, Górny Marcin, Wanke Paweł, Grygier Maciej, Otremba Dawid

1 miejsce – INSTALBUD
Trudno krótko w kilku słowach opisać drużynę tegorocznego mistrza Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Dwa sezony temu po zdobyciu mistrzostwa wycofali się z rozgrywek... teraz powracają w glorii chwały bowiem zgarnęli niemal wszystko co było do zdobycia. Odnieśli najwięcej zwycięstw 23 i zanotowali najmniej porażek (tylko jedna). Zdobyli najwięcej bramek 130!!! Co daje średnio 5 bramek na mecz! Stracili najmniej goli – 33. W mistrzowskiej ekipie gra także król strzelców – Tomasz Wala. Co więcej Instalbudowcy wygrali także klasyfikację fair play.
Jedyne niepowodzenie na małych boiskach w sezonie 2005/2006 to odpadnięcie zespołu w półfinale Puchar Ligi.

Złote medale otrzymali:
Kempa Marek, Osemlak Krzysztof, Wala Tomasz, Pająk Dariusz, Krawczyk Adrian, Kurowski Sebastian, Wrona Marian, Wala Adam, Kroczek Tomasz, Rydzko Mariusz, Styrnol Krzysztof, Kubiczek Łukasz

Organizatorzy w imieniu własnym i wszystkich uczestników pragną jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli ligowe rozgrywki oraz przyczynili się do rozegrania XI edycji ligi, a w szczególności: Starostwu Powiatowemu w Pszczynie, Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie oraz Zarządowi Osiedla Piastów. DZIĘKUJEMY!

A wszystkich uczestników już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Do zobaczenia!Andzejek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.