pless.pl

Reklama

Sport

  • 28 lipca 2022
  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 998

2 edycja "Rowerem dla Przystani" z Tyskim Ruchem Klasyków!

Za nami:

Startuje II edycja akcji "Rowerem dla Przystani"! 21 kilometrów czas start! Partnerem akcji został w tym roku Tyski Ruch Klasyków. Start akcji zostanie ogłoszony podczas niedzielnego zlotu starych samochodów w Tychach "Niedzielne klasyki"! Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka darów dla Przystani Ocalenie.

Akcja Rowerem dla Przystani
Pierwsza akcja "Rowerem dla przystani" w 2021 roku · fot. Tyskie Szpilki w Biznesie / Facebook


Akcja "Rowerem dla Przystani" to rowerowa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych przytuliska z Ćwiklic, organizowana przez członkinie stowarzyszenia Tyskie Szpilki. Jednoczy osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Przystań Ocalenie od 20 lat opiekuje się ponad pół tysiącem zwierząt, które wymagają specjalnej troski. To miejsce, gdzie każde schorowane, niepełnosprawne, zmęczone życiem przez złe traktowanie stworzenie, znajdzie schronienie. Tam swój dom mają konie, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły, liski, króliki, psy i koty.

Wszystkie uratowane zwierzęta wymagają stałej opieki lekarskiej, kowalskiej, dobrych pasz i suplementów. Przytulisko funkcjonuje dzięki ludziom o dobrych sercach, którzy wspierają działania fundacji poprzez darowizny pieniężne czy rzeczowe.

Zwierzęta z Przystani Ocalenie · fot. Przystań Ocalenie


W tym roku w inicjatywę włączył się Tyski Ruch Klasyków.

- Klasyki kochają konie, nie tylko te mechaniczne... Pod maską każdego klasyka bije ogromne serducho (bynajmniej nie ze stali), pełne szacunku, empatii i miłości dla naszych braci mniejszych. Dlatego, wraz z Tyskimi Klasykami przybijamy piątkę z wszystkimi raciczkami, łapkami, pazurkami i kopytkami, z Fundacją Przystań Ocalenie - mówią przedstawiciele obu organizacji zaangażowanych w inicjatywę.

W najbliższą niedzielę, 31 lipca podczas Niedzielnych Klasyków - wydarzenia organizowanego przez Tyski Ruch Klasyków, ogłoszony zostanie start akcji Rowerem dla Przystani. TRK zaprasza na parking "Pubu pod Browarem" w Tychach (lokal znajduje się przy ul. Katowickiej 9, ale wjazd na parking odbywa się od ul. Kościuszki 8). Zapowiedź wydarzenia: Kolejny zlot Niedzielnych Klasyków + przejazd ulicami miasta!

- Zapraszamy na nasze rowerowe stanowisko, gdzie wraz z ekipą Tyskie Szpilki, Rowerem dla Przystani i przyjaciółmi, będzie można porozmawiać o przystaniowych zwierzakach i wrzucić grosik do skarbonki. Będziemy również zbierać prezenty dla podopiecznych Przystani - zapraszają organizatorzy.

I proszą o drobne dary:

  • Karmę dla psów i kotów (z uwagi na fakt, iż w przytulisku przebywają głownie stare, niepełnosprawne zwierzaki, proszą o karmę lepszej jakości),
  • Środki czystości (proszki i płyny do prania, płyny do podłóg, mopy, ręczniki papierowe etc.)
  • Podkłady higieniczne,
  • Witaminy, suplementy, czosnek dla koni,
  • Mokre chusteczki,
  • Żwirek dla kotów.


- Dziękujemy za każdy nawet najmniejszy podarunek, za każdy wrzucony grosik, tak bardzo ważny dla dalszego funkcjonowania Przystani Ocalenie - domu dla ocalonych od śmierci, chorych i niepełnosprawnych, sponiewieranych, skrzywdzonych przez człowieka zwierzaków - mówią inicjatorzy akcji.

rowerem dla przystani

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.