pless.pl

Reklama

Sport

  • 14 lipca 2022
  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 2958

80 tys. zł na oświetlenie na boisku i zakup urządzeń sprawnościowych

80 tys. zł otrzymała gmina Pszczyna na realizację projektów w ramach konkursu "Inicjatywa sołecka". Projekt "Budowa oświetlenia przy boisku sportowym LKS-u Studzienice" dofinansowany zostanie kwotą 60 tys. zł, natomiast 20 tys. zł przekazane zostanie na zakup i montaż urządzeń sprawnościowych w Jankowicach.

siłownia zewnętrzna, siłownia plenerowa
Gmina zakupi urządzenia sprawnościowe dla sołectwa Jankowice · fot. BM / pless.pl


W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim podpisana została stosowna umowa. Pszczyna otrzymała maksymalną kwotę pomocy przeznaczoną dla jednej gminy.

W ramach zgłoszonego wniosku w Studzienicach wybudowane zostanie oświetlenie przy boisku sportowych. Projekt zakłada m.in. montaż czterech słupów z odpowiednią rozdzielnica zasilania. W Jankowicach natomiast przewidziany jest montaż urządzeń do ćwiczeń aerobowych takich jak: orbitrek, biegacz, twister, wahadło, a także stołów do gry w tenisa stołowego, piłkarzyki oraz gier plenerowych. Zostaną one ustawione przy szkole.

- Konkurs "Inicjatywa sołecka" to przedsięwzięcie, która pozwala starać się o dofinansowanie mniejszych projektów realizowanych na terenach wiejskich. Szukamy możliwości wsparcia naszych pomysłów środkami zewnętrznymi. W tym przypadku pozyskaliśmy maksymalną kwotę, dzięki temu możemy myśleć o kolejnych inicjatywach - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.