Reklama

Sport

  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2884

Mateusz Kita z Iskry Pszczyna wygrywa czwartki lekkoatletyczne!

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi był niezwykle udany dla zawodnika MKS Iskry Pszczyna - Mateusza Kity - ucznia Szkoły Podstawowej nr 3!

Mateusz Kita z Iskry Pszczyna wygrywa czwartki lekkoatletyczne - 06.2022 · fot. Iskra Pszczyna


Po znakomitym biegu eliminacyjnym (sobota 18.06) na 300m w kategorii U12 i uzyskaniu rekordu życiowego - 44,24s pewnie awansował do niedzielnego finału. Mimo trudnych warunków atmosferycznych (ogromny upał), Mateusz w finale zaprezentował się znakomicie i od samego startu, aż do mety nie oddał prowadzenia. Czas uzyskany w finale to 44,59s.

Warto podkreślić, że wynik, który uzyskał Mateusz jest 6 wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki w kategorii U12 w biegu na 300m!

Miła wiadomość napłynęła także ze Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki o powołaniu na Ogólnopolskie Zawody w ramach programu " Lekkoatletyka dla każdego" trzech reprezentantów klubu MKS Iskra Pszczyna: Franciszka Szymury, Oliwiera Bagińskiego oraz Mateusza Kity. Zawodnicy będą reprezentować województwo śląskie na zawodach w Sieradzu!

Gratulujemy!

ar / pless.pl

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj