pless.pl

Reklama

Sport

 • 27 czerwca 2022
 • 2 lipca 2022
 • wyświetleń: 2733

Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Na czas wakacji Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju przygotowały ciekawą ofertę imprez, wycieczek, konkursów, zajęć rekreacyjnych!

WakePark Goczałkowice
Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży w Goczałkowicach · fot. BM / pless.pl


Wakacje w Goczałkowicach rozpoczynają się 27 czerwca Piknikiem Rodzinnym, który odbędzie się na boisku przed siedzibą GOK-u i GBP. W ramach imprezy przygotowano szereg darmowych atrakcji w postaci dmuchańców, malowania tatuaży, skręcania kolorowych balonów oraz gier i zabaw, a wieczorem z myślą o młodzieży zaplanowano dyskotękę "pod chmurką" na którą zaprasza DJ SZŁAPA.

W każdy poniedziałek dla dzieci szkolnych odbywać się będą warsztaty artystyczne, a w środy dla dzieci wczesnoszkolnych plenerowe animacje (UWAGA! Zarówno na warsztaty i animacje wymagane są wcześniejsze zapisy).

Wtorki i czwartki zapiszą się pod znakiem jednodniowych wycieczek, które od lat niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

W ofercie:

 • ZOO w Ostrawie - przyjazd na miejsce, indywidualne zwiedzanie ogrodu;
 • Kraków oraz Tyniec - przyjazd do Miasta Królów, zwiedzanie Muzeum Czartoryskich z przewodnikiem, czas wolny, przejazd do Tyńca, zwiedzanie opactwa z przewodnikiem, czas wolny;
 • Miasteczko TWINPIGS w Żorach - czas wolny na terenie parku rozrywki;
 • Ogrodzieniec - zwiedzanie ruin zamku, czas wolny;
 • Rejs Kanałem Gliwckim - 2,5-godzinny rejs statkiem do przystani w Pławniowicach, czas wolny i zwiedzanie miejscowego pałacu;
 • Planetarium w Chorzowie - wizyta w jednym z najnowocześniejszych planetariów w Europie, zwiedzanie ekspozycji "Astronomia", seans popularnonaukowy, wyjazd na wieże widokową, czas wolny w Śląskim Parku Rozrywki;
 • Góra Żar - wyjazd na szczyt kolejką szynową, podziwanie panoramy okolicy, czas wolny nad Jeziorem Międzybrodzkim, ognisko z pieczeniem kiełbasek (w cenie wyjazdu), plażowanie, kąpiel w jeziorze.


Dodatkowo Gminna Biblioteka Publiczna zachęca do udziału w konkursach.

Zapisy na wszystkie wydarzenia przyjmowane są w biurze GOK-u. Osoba zainteresowana nanoszona jest na listę po wcześniejszym uiszczeniu opłaty (ceny wyjazdów podane na plakacie). Koszt wyjazdów zawiera: przejazd autokarem, bilety wstępów, opieką przewodnika (jeśli jest taka potrzeba) oraz ubezpieczenie. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. 32 210 70 88.

UWAGA! Na wyjazd do ZOO w Ostrawie każdy uczestnik, również dziecko musi posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży w Goczałkowicach


"Nareszcie wakacje" z GOSiR-emPrzez całe wakacje, od poniedziałku do piątku dzieci, młodzież i studenci do 26. roku życia z terenu gminy Goczałkowice-Zdrój mogą skorzystać z promocyjnego biletu wstępu na krytą pływalnię "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. Bilet w kwocie 2 zł za 67 minut (dopłata za przekroczony czas 0,15 zł za minutę) dostępny jest za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej (w przypadku braku adresu na legitymacji organizatorzy proszą o inny dokument potwierdzający zamieszkanie).

W drugim tygodniu wakacji dla klientów krytej pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju na basenie sportowym zostanie rozłożony wodny tor przeszkód WIBIT. Atrakcja ta jest idealną formą nowego wymiaru rozrywki by urozmaicić czas wszystkim na basenie.

GOSiR zaprasza do udziału w sierpniowych wyjazdach rodzinnych. 3 sierpnia planowany jest wyjazd na spływ pontonowy na Dunajcu połączony z przejściem przez Wąwóz Homole. Na 24 sierpnia zaplanowany jest z kolei wyjazd na spływ kajakowy na rzece Mała Panew.

W sierpniu GOSiR we współpracy z Wake Parkiem Goczałkowice-Zdrój zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia na wakeboard’zie. Zajęcia na wakeboard’zie odbywać się będą w dwie sierpniowe środy 10/17 sierpnia.

Finałowym punktem wakacyjnej akcji będzie XI Goczałkowicki Rajd Rowerowy, który zaplanowany jest na 28 sierpnia.

Rodzinny wyjazd na spływ pontonowy na rzece DunajecMiejsce: przełom Dunajca w Pieninach, trasa ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy

Opis imprezy: wyjazd autokarem do Sromowiec Niżnych, spływ pontonowy na rzece Dunajec ze (trasa ok. 12 km), przejazd autokarem do miejscowości Jaworki, przejście przez Wąwóz Homole, obiad, powrót autokarem do Goczałkowic-Zdroju

 • Termin: 3 sierpnia 2022 roku
 • Zbiórka: GOSiR Goczałkowice-Zdrój (ul. Wisławy Szymborskiej 1), godz. 7.00, powrót ok. godz. 21.00.
 • Grupa docelowa: rodziny z dziećmi, młodzież szkolna z pełnoletnim opiekunem, młodzież studencka
 • Zapisy: kasa pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju do 26 lipca 2022 roku


Warunki uczestnictwa: dostarczenie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej oraz wpłacenie wpisowego w kwocie 80 zł (dorośli) i 70 zł (młodzież szkolna do tegorocznych maturzystów włącznie) - karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej.

UWAGA! Rezygnacja z wyjazdu możliwa jest tylko na zasadzie znalezienia na zarezerwowane miejsca innych osób.

Rodzinny wyjazd na spływ kajakowy na rzece Mała PanewMiejsce: rzeka Mała Panew, trasa z Krasiejowa do Kolonowskich

Opis imprezy: wyjazd autokarem do Krasiejowa, spływ kajakowy na rzece Mała Panew (trasa ok. 10 km), obiad, powrót autokarem do Goczałkowic-Zdroju

 • Termin: 24 sierpnia 2022 roku
 • Zbiórka: GOSiR Goczałkowice-Zdrój (ul. Wisławy Szymborskiej 1), godz. 7.30, powrót ok. godz. 19.00.
 • Grupa docelowa: rodziny z dziećmi, młodzież szkolna z pełnoletnim opiekunem, młodzież studencka
 • Zapisy: kasa pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju do 17 sierpnia 2022 roku


Warunki uczestnictwa: dostarczenie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej oraz wpłacenie wpisowego w kwocie 60 zł (dorośli) i 50 zł (młodzież szkolna do tegorocznych maturzystów włącznie) - karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej.

UWAGA! Rezygnacja z wyjazdu możliwa jest tylko na zasadzie znalezienia na zarezerwowane miejsca innych osób.

Zajęcia na wakeboardzieMiejsce: Centrum Rekreacji Wodnej Wake Park Goczałkowice-Zdrój (staw Maciek Mały)

Opis zajęć: zajęcia rekreacyjne na wakeborad’zie

 • Terminy: sierpniowe czwartki - 10.08, 17.08
 • Zbiórka: Wake Park Goczałkowice-Zdrój, godz. 9.30, zakończenie zajęć ok. godz. 13.00
 • Grupa docelowa: dzieci od 10 lat, młodzież szkolna i studencka, uczestnik musi umieć pływać


Warunki uczestnictwa: dostarczenie karty zgłoszeniowej w dniu zajęć w miejscu zbiórki, zajęcia płatne (10 zł od osoby).

XI goczałkowicki rodzinny rajd rowerowyMiejsce: trasa ok. 20 km ścieżkami przyrodniczmy, drogami publicznymi i drogami transportu rolnego na terenie Goczałkowic-Zdroju i sołectwa Łąka.

Opis imprezy: przejazd w formie kolumny rowerowej, start i meta na terenie GOSiR-u Goczałkowice-Zdrój

 • Termin: 28 sierpnia 2022 roku
 • Zbiórka: GOSiR Goczałkowice-Zdrój (ul. Wisławy Szymborskiej 1), godz. 13.30, wyjazd na trasę godz. 14.00, powrót ok. 15.30
 • Grupa docelowa: rodziny z dziećmi, młodzież szkolna z pełnoletnim opiekunem, młodzież studencka


Zapisy: telefonicznie tel. 32 212 74 24 lub w biurze GOSiR w godzinach 7.30 - 15.30, start zapisów od 18 lipca, zapisy potrwają do 19 sierpnia 2022 roku. Zgłaszając należy podać imię i nazwisko oraz rozmiar koszulki. Koszulki będą wydawane w dniu imprezy, w biurze zawodów, w godzinach 11.00 - 13.30 po podpisaniu niezbędnych oświadczeń oraz zgód.

Wpisowe: udział bezpłatny, limit zgłoszeń 300 osób, limit koszulek 300 sztuk.

Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży w Goczałkowicach

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj