pless.pl

Reklama

Sport

  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1141

[ZDJĘCIA] Rodzinnie w Beskidzie Małym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

22 maja przy rewelacyjnej pogodzie odbyła się kolejna w tym roku wycieczka adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział, akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej wycieczki prowadziła z Przełęczy Przegibek (w Beskidzie Małym) 663 m n.p.m.na przez Gaiki (808m n.p.m.), Groniczki (833m n.p.m.), Przełęcz u Panienki (739m n.p.m.) na Hrobaczą Łąkę (828m n.p.m.).

Rodzinnie w Beskidzie Małym - 22.05.2022 · fot. KST Diablak


Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny "DABLAK", a jak jeszcze dopisze pogoda to wycieczka jest super udana.

Niestety Schronisko Turystyczne na Hrobaczej Łące nie było jeszcze czynne, co jednak nie przeszkodziło turystom w długim odpoczynku. Dorośli mogli odpocząć a dzieci dobrze się razem bawiły. Po odpoczynku grupa zeszła do Żarnówki, poznając przy okazji zasadę działania i historię obiektów hydrotechnicznych, znajdujących się na rzece Sole, która rozdziela Beskid Mały na dwie części. Całość trasy liczyła 10,4 km i 332m sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  • 26.06.2022 - Spływ Dunajcem
  • 03.06.2022 - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki
  • 18.07.2022r. - Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)
  • 06.08.2022 - Wiedeń
  • pozostałe wycieczki w opracowaniu.


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać :)

KST "DIABLAK"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj