pless.pl

Reklama

Sport

  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 975

[FOTO] Słoneczny tydzień, czyli święto niepełnosprawnych

"Słoneczny Tydzień", czyli XXI Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych dobiegł końca. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie i zaprzyjaźnionych placówek brali udział w występach artystycznych, rozgrywkach sportowych oraz spróbowali swoich sił w różnego rodzaju konkursach i zabawach.

XXI Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych - 06.2022 · fot. powiat"Słoneczny Tydzień" rozpoczął się w piątek 3 czerwca od I Spotkania z Piosenką Religijną "Śpiewajmy na cześć Pana". We wspólnym śpiewie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie. W tym dniu odbył się także konkurs "Wiedza ze słońcem". Uczniowie mogli zwiedzić różne kraje Europy przygotowane w salach lekcyjnych Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie.

Podczas zajęć "SI ze Słońcem" uczniowie musieli pokonać obwód stacyjny sensoryczno-motoryczny. Szukali skarbów, przejeżdżali przez tunel na deskorolce, chodzili po linie i rzucali do celu obręczami. Uczestnicy "Słonecznego Tygodnia" mieli okazję wziąć udział w 20 różnych konkurencjach i spotkaniach integracyjnych o charakterze artystycznym, sportowym, edukacyjnym i wychowawczym.

Największym powodzeniem cieszył się jednak XXI Powiatowy Przegląd Piosenki i Twórczości Artystycznej "Słoneczne granie i śpiewanie". Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: soliści, zespoły muzyczne i zespół-teatr. Podczas przeglądu zaprezentowali umiejętności nie tylko wokalne, ale i aktorskie.

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie otwiera się w nowym oknie zorganizowało dwa wydarzenia sportowo-rekreacyjne - zawody wędkarskie "Taaka ryba!" we współpracy z Kołem PZW nr 44 w Pszczynie oraz Turniej Tenisa Stołowego ze Szkołą Podstawową nr 1 w Pszczynie. W wędkarskich zmaganiach na łowisku w Wiśle Małej wzięło udział 20 zawodników. Największe ryby złowili Bartosz Górecki (1370g), Krzysztof Klimowicz (1230g) i Przemysław Gawlik (1090g). Turniej Tenisa Stołowego odbył się w sali gimnastycznej SP nr 1 w Pszczynie. W kategorii mężczyzn i kobiet udział wzięło 20 zawodników. Gra przyniosła im wiele emocji. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Dominik Kubański, a w kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Hetmańska.

W tegoroczne obchody "Słonecznego Tygodnia" włączyła się Gmina Suszec i Gmina Goczałkowice-Zdrój, które zaprosiły mieszkańców powiatu pszczyńskiego do wspólnej zabawy. W Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbyły się Rodzinne Warsztaty Artystyczne, gdzie tworzono tyflografiki.

- Wybraliśmy kilka dzieł, do których staraliśmy się przygotować makiety z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących - informuje GOK w Suszcu. Integracyjną Grę terenową przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju.

Nagrody i wyróżnienia uczestnikom zostały wręczone 10 czerwca podczas oficjalnego zakończenia "Słonecznego Tygodnia" w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Podczas uroczystości wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski podziękował opiekunom i terapeutom za trud włożony w przygotowanie podopiecznych.

- Kto ma słońce w sercu temu pogoda za oknem, nie jest do niczego potrzebna. Uczestnicy "Słonecznego Tygodnia" posiadają ogromną radość życia, mogą uczyć nas cieszyć się z małych rzeczy - mówi.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.