pless.pl

Reklama

Sport

  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2321

Wspaniały sukces 14-letniej Olgi na Biofarm Polish Open U17 2022

Młodziutka Olga Szwarnowiecka - absolwentka SP nr 6 w Pszczynie - zdobyła w miniony weekend w Częstochowie srebrny medal w międzynarodowym turnieju badmintona Biofarm Polish Open U17 2022. Sukces osiągnęła w grze mieszanej wspólnie z Krzysztofem Podkowińskim z Hubala Białystok.

Olga Szwarnowiecka na turnieju badmintona Biofarm Polish Open U17 2022 w Częstochowie - 05.2022 · fot. Plesbad Pszczyna


Olga grała także w grze pojedynczej - wygrała 2 mecze, a w meczu o najlepszą "ósemkę" uległa zawodniczce z Ukrainy w setach 1:2 oraz w deblu. Razem z Dominiką Bartłomiejczuk (MKS Spartakus Niepołomice) najpierw dość łatwo ograły Czeszki, by w drugiej rundzie po zaciętym pojedynku ulec zwyciężczyniom całego turnieju Mai Janko i Julii Wójcik.

Dla czternastolatki był to świetny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy do lat 15. Zawody odbędą się we wrześniu na Ibizie!

W turnieju Biofarm Polish Youth 2022 Pszczynę reprezentowała dużo liczniejsza ekipa. Dla młodych badmintonistów była to przede wszystkim okazja do nauki i podglądania zmagań w kategorii do lat 17. Pszczynę reprezentowali: Olga Więcek, Magdalena Jarosz i Błażej Furtok (U15), Amelia Gancarczyk, Karolina Baron (U13), Oskar Baron, Alicja Jureczko, Małgorzata Piech (U11), Tomasz Kafka i Maja Zembok (U9).

Biofarm Polish Open U17 2022 to zawody w cyklu rozgrywek europejskiej Unii Badmintona. Przy okazji tej imprezy rozegrano turnieje dla młodszych kategorii (od U9 do U15). W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z 13 krajów. Mogli grać we wspaniałej Hali Sportowej "Częstochowa".

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.