pless.pl

Sport

  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 806

Top 3 sposoby jak miło spędzić czas, a przy tym nie wydać dużo, bądź nic

Materiał partnera:

Inflacja daje nam wszystkim popalić. Wszystko zdrożało, począwszy od jedzenia, przez sprzęty, aż na ratach kredytów kończąc. Cóż, trudno się więc dziwić, że wielu osobom po opłaceniu rachunków zostają tylko pieniądze na jedzenie. A przecież każdy chce odpocząć i sprawić sobie nieco przyjemności. Na szczęście można miło spędzić czas, a przy tym nie wydawać nic, bądź wydać naprawdę mało. Czas poznać nasze 3 sposoby, ale nim do nich przejdziemy to...

Top 3 sposoby jak miło spędzić czas, a przy tym nie wydać dużo, bądź nic


Dodaj do codzienności nieco przyjemnościNie ma się co oszukiwać, większość z nas żyje od pierwszego do pierwszego i skupia się tylko na codziennych obowiązkach, zapominając o sobie i zapominając, że każdego dnia trzeba robić coś dla siebie, co sprawia nam przyjemność. Czas więc na zmiany, tym bardziej że nawet małe rzeczy mogą dawać dużą przyjemność, wystarczy tylko ją odkryć. Pomyślcie tylko, że Duńczycy uznawani są za szczęśliwy naród, a to dlatego, że wielu z nich stosuje w życiu filozofię Hygge, czyli czerpią oni radość z drobnych rzeczy i otaczają się pięknem, wszak i ono daje szczęście. Doskonałym przykładem są także Francuzi i ich joie de vivre. My Polacy lubimy brać na siebie zbyt wiele obowiązków, by potem móc narzekać na swoje przepracowanie i udręczenie, a przecież tak wcale nie musi być. Wystarczy tylko niczym naród francuski czerpać radość z dobrego jedzenia, miłej rozmowy czy uprzejmości. Trzeba nauczyć się dostrzegać małe przyjemności, tym bardziej że są one na wyciągnięcie naszej ręki. Skoro to już jasne, to czas przejść do naszych 3 sposobów na spędzanie miło czasu.

Top 1: wycieczki roweroweOtaczanie się przyrodą, piękno, słońce i zapach lasu, a do tego miłe towarzystwo oraz fakt, że uprawia się aktywność - wszystko to może dać Wam jazda na rowerze z bliskimi. Wystarczą tylko rowery gravel - https://www.rowerzysta.pl/rowery-gravel-i-przelajowe czy górskie i już można wybrać się na świetną wycieczkę. Pomyślcie tylko, że podczas wycieczki możecie podziwiać naturę, cieszyć się rozmową, a potem w ulubionym towarzystwie zajadać się zwykłymi, choć niezwykłymi kanapkami z masłem orzechowym czy kremem czekoladowym. I już poczujecie się bardziej szczęśliwi. A koszt takiej wycieczki w sumie jest naprawdę niewielki, wszak wystarczy tylko przygotować w domu kanapki i zabrać wodę. Możecie wybrać się na całodniową wycieczkę, podczas której będziecie jeszcze zwiedzać lokalne zabytki czy poznawać nieznane Wam dotąd miejsca. Czasami dochodzi do tego, że człowiek żyje tak szybko, że nie wie nawet jak wiele zabytków czy piękna znajduje się wokół niego. A przecież tak nie może być.

Top 2: alternatywa dla kinaOd czasu do czasu każdy z nas ma ochotę pójść do kina i spędzić czas na oglądaniu ciekawego filmu. Oczywiście podczas seansu wielu z nas lubi zajadać się popcornem. Cóż, taka rozrywka jest fajna i całkiem przyjemna, ale jednak jej koszt nie należy do najniższych. Pomyślcie tylko, że bilet na seans to koszt około 25-30 złotych za osobę, a jeżeli chcecie wyjść całą rodziną, to ta kwota naprawdę znacząco wzrośnie. A przecież jeszcze trzeba kupić popcorn...Na szczęście można poczuć się jak w kinie, a przy tym świetnie bawić się w swoim towarzystwie. Otóż wystarczy wspólnie zobaczyć film w tv i przygotować popcorn. Rzecz jasna należy zaciemnić światła, wcześniej zrobić popcorn i po prostu dobrze się bawić. Po filmie możecie porozmawiać o swoich spostrzeżeniach na temat filmu. A jeżeli w Waszym mieście są seanse na wolnym powietrzu, to także warto się wybrać, tym bardziej że wiele z nich jest za darmo bądź trzeba wpłacić symboliczną opłatę. Oglądanie filmu pod chmurką jest świetną rozrywką. A jeżeli do tego ogląda się jakiś klasyk, to przyjemność jeszcze rośnie.

Top 3: tylko i aż spacerWłożenie do uszu słuchawek i włączenie ulubionej muzyki i spacer po lesie - to naprawdę duża przyjemność. Przy czym należy nauczyć się doceniać takie właśnie drobne rzeczy. Tym bardziej że są za darmo. Oczywiście możecie też przejść się na dłuższy spacer i słuchać audiobooka czy też usiąść na ławce i poczytać ulubioną książkę. Takie atrakcje są za darmo i do tego są na wyciągnięcie ręki.