pless.pl

Reklama

Sport

  • 24 maja 2022
  • 25 maja 2022
  • wyświetleń: 1717

5 medali naszych badmintonistek na Mistrzostwach Polski!

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie odbyły się w Markach w dniach 21-23 maja. Pszczynę reprezentowały 4 zawodniczki, które łącznie zdobyły aż 5 medali!

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie w Markach - 21-23.05.2022 · fot. Plesbad Pszczyna


Dwa złote wywalczyła juniorka Julia Pławecka. Dokonała tego w grze mieszanej z Szymonem Ślepeckim (LKS Technik Głubczyce) oraz w deblu z Ulyaną Volskayą (SKB Suwałki). W finale debla kobiet spotkała się ze swoją dawną partnerką Darią Zimnol. Daria tym razem grała w parze z Martyną Kawalczyk (UKS Kometa Sianów). Niewiele brakowało by Daria i Julia zagrały także przeciwko sobie w finale miksta. Z Piotrem Heinke (KS Chojnik Jelenia Góra) minimalnie przegrali w półfinale na parę Tomaszewski/ Kowalczyk. Brązowy medal zawisł na szyi Aleksandry Wrońskiej za grę singlową!

Bardzo silna konkurencja towarzyszyła rywalizacji młodzieżowców (U-23). Dzielnie walczyła, ale niestety bez sukcesu medalowego nasza jedyna reprezentantka w tej kategorii Dagmara Pękała. W singlu uległa Weronice Górniak, a w mikście w parze z Mikołajem Wrzalikiem (Kobierzyce) ulegli parze Szolc/ Goszczyńska.

Gratulujemy!

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.