pless.pl

Reklama

Sport

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 1335

Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim - Hala Rysianka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

22 maja odbyła się kolejna w tym roku wycieczka adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej wycieczki prowadziła z Złatnej Huty na Halę Lipowską 1324 m n.p.m. a następnie na Halę Rysianka 1322 m n.p.m.

Rodzinnie w Beskidzie Żywieckim - 22.05.2022 · fot. KST Diablak


Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

W schronisku na Hali Rysianka grupa spędziła sporo czasu by odpocząć, posilić się oraz nacieszyć widokami. Ostatecznie czarnym szlakiem turyści zeszli do Złatnej Huty. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Żywieckiego. Całość trasy liczyła 9,2 km i 561 m sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  • 27.05.2022 - zajęcia na ściance wspinaczkowej info wkrótce na stronie
  • 29.05.2022 - "Dzień Dziecka" rejs kanałem gliwickim i palmiarnia
  • 11/12.06.2022- wschód słońca - Barania Góra
  • 26.06.2022 - Spływ Dunajcem
  • 18.07.2022r. - Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)
  • 4-5.08.2022 - Wiedeń
  • 6-17.08.2022 - Ararat - Turcja
  • pozostałe wycieczki w opracowaniu.


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać!

KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj