• 1 maja 2022
  • wyświetleń: 4405

Kobiór ma Mistrzynię Polski w karate!

Mieszkanka Kobióra Marta Kurzak w minioną sobotę, 23 kwietnia, na XXVII Mistrzostwach Polski Oyama PFK w Kumite w Tarnobrzegu, zdobyła I miejsce uzyskując tym samym tytuł Mistrza Polski w konkurencji Lekki Kontakt w kategorii Juniorki młodsze do 60 kg. Gratulujemy!

Marta Kurzak na XXVII Mistrzostwach Polski Oyama PFK w Kumite w Tarnobrzegu - 23.04.2022 · fot. UG Kobiór

W Mistrzostwach Polski brało udział 36 ośrodków z całej Polski i ponad 300 zawodników.

Na co dzień Marta trenuje w Tyskim Klubie Karate pod okiem Sensei Danuty Fyda-Granek. To nie jedyny sukces kobiórzanki w tym roku. Marta rok 2022 rozpoczęła od zwycięstwa w Bytomiu, gdzie zdobyła I miejsce w kategorii Kumite w zawodach o nagrodę Bytomskiego Górnika, a następnie już w marcu zdobyła I miejsce konkurencji Kata oraz II miejsce w konkurencji Kobudo w Otwartym turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. W marcu odbył się również Turniej Oyama Karate o Puchar Podbeskidzia w Bielsku Białej, w którym Marta zdobyła II miejsce. W kwietniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego OYAMA PFK Kata oraz Kumite w Olkuszu, gdzie Mistrzyni uplasowała się kolejno na V i I miejscu.