pless.pl

Reklama

Sport

  • 17 kwietnia 2022
  • 24 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1842

Tej wiosny Karlos wyruszy na rowerze dla Wiktorka z SMA!

Pamiętacie Karlosa i jego wyprawy "Stop SMA" dla Maciusia Cieślika i Filipka Cholewy? Tej wiosny 14-letni Karol Bies wyruszy dla Wiktorka z Węgierskiej Górki, który także zmaga się z potworną chorobą, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Wiktorek prawdopodobnie nie będzie nigdy chodził, ale rodzice walczą o to, by mógł oddychać... Trwa zbiórka na terapię genową.

Karol Bies
Karol Bies pojedzie dla Wiktorka w czwartej już wyprawie STOP SMA! · fot. Szosowe wsparcie na życiowym starcie


Karol i jego kolarska ekipa, pomagają dzieciakom chorym na SMA. Chłopak kręci kilometry na rowerze, by nagłośnić zbiórki na leczenie. My również możemy pomóc, przyłączając się do akcji "Wyprawa STOP SMA". Tym razem pomoc kierowana jest dla Walecznego Wiktora cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Każdy może dorzucić swoją cegiełkę na leczenie chłopca. Organizatorzy zamieszczą również logo pomagającej firmy na koszulce Karlosa, którą będzie miał na sobie podczas wyprawy oraz na samochodzie pilotującym przejazd.

Wyprawa dla Wiktorka odbędzie się wiosną. Nie jest jeszcze znana dokładna data, ani trasa.

- Szykujemy się do kolejnego akcji. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów. Będziemy chcieli zaangażować ludzi w ustalanie trasy, aby zwiększyć nasze zasięgi - mówi mama Karola, Urszula Bies.

Przebieg trasy można proponować na Facebooku pod tym postem:

Loading...


W międzyczasie można śledzić w mediach społecznościowych filmy i zdjęcia z przygotowań. Zaglądajcie na profil facebookowy: www.facebook.com/Szosowe-wsparcie-na-życio wym-starcie-105163761001733/. Tam znajdziecie wszystkie informacje odnośnie akcji Karlosa. Tam można również zakupić gadżety kolarskie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na leczenie Wiktora.

Karlos, Maciuś Cieślik
Karlos z siostrą Izą i Maciuś Cieślik wraz z mamą · fot. Wyprawa StopSMA / siepomaga.pl


O poprzednich wyprawach Karola dla Maciusia i Filipka pisaliśmy w artykułach:

[WIDEO] Młodzi kolarze przejechali 200 kilometrów dla Maciusia Cieślika

[WIDEO, FOTO] Karol Bies przejechał 200 kilometrów dla Filipka!

Wcześniej Karlos pomógł także dziewczynce, również walczącej z SMA. Wówczas 12-letni chłopak i jego siostra Iza oraz koledzy z klubu kolarskiego przejechali rowerem ponad 200 kilometrów, by wesprzeć 1,5-letnią Marysię Miąsko. Teraz przyszła pora na pomoc Wiktorkowi.

Wiktor Szczechowiak
Wiktor Szczechowiak · fot. archiwum prywatne


Wiktor Szczechowiak ma już 4 latka. Cierpi na genetyczną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. Na domiar złego od pewnego czasu łatwiej łapie infekcje, jest słabszy, bardziej markotny. Z każdym dniem ubywa mu sił. Chłopiec czeka na podanie terapii genowej - jeden zastrzyk wystarczy na całe życie do powstrzymania SMA. Obecnie przyjmuje refundowany lek.

Jego zbiórka na siepomaga.pl była już wielokrotnie przedłużana. Zostały mu niecałe 2 kilogramy do osiągnięcia maksymalnej wagi, przy której można podać lek. Później szansa przepadnie na zawsze. Wciąż brakuje gigantycznej sumy, ale przecież możliwej do zebrania. Już wiele dzieci zakończyło swoje zbiórki z powodzeniem, są po terapii genowej i zachwycają swoich rodziców postępami. Wiktorek także na to zasługuje. Możemy go wspomóc wpłatami na wirtualne skarbonki:ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.