pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 7 czerwca 2006
  • wyświetleń: 6271

Kolarze w Raciborzu i Rydułtowach

W ubiegłą sobotę w Raciborzu - Ocicach odbyło się kryterium kolarskie, kolejna edycja Memoriału Ks. Prałata Bernarda Gade. Oprócz kategorii licencjonowanych organizatorzy przygotowali wyścigi dla najmłodszych kolarzy, dzieci w wieku szkolnym.

W wyścigu dzieci do lat 12 (kat.żak) zwyciężył Mateusz Palowski, trzecie miejsce wywalczył Bartek Szczepanowski, Dawid Sobik i Michał Rygiel również ukończyli wyścig plasując się w dziesiątce.

W kategorii młodzik na start stawiło się 22 kolarzy, mieli do pokonania 10 okrążeń o łącznej długości 14 kilometrów. Już po dwóch okrążeniach utworzyła się kilkuosobowa grupka kolarzy, która na finiszach dzieliła punkty między sobą. Najwięcej, 17 punktów wywalczył Szymon Strzeduła zawodnik z Raciborza, lecz kolejne dwa miejsca przypadły naszym zawodnikom. Jakub Foltyn z trzynastoma punktami był drugi, a Paweł Zok zajął trzecie miejsce.

W kategorii junior młodszy po zwycięstwo pojechał czeski zawodnik Karel Nepras, który odjechał od czołowej grupy i samotnie meldował się na mecie kolejnych okrążeń. Samotną walkę z czasem podjął również Kamil Migdoł, sam dojechał do mety jako drugi, zrównując się punktami z Tomaszem Strzedułą, co dało mu miejsce na podium. W kategorii masters zwyciężył Bogdan Zok z Pawłowic.

Wyniki - kat. młodzik:
1. Strzeduła Szymon (UKS Siódemka Racibórz)
2. Foltyn Jakub (LK UKS Pszczyna)
3. Zok Paweł (LK UKS Pszczyna)
4. Kotyla Damian (ULKS Pajęczno)
5. Kuczyński Karol (UKS Siódemka Racibórz)
12. Magiera Leszek (LK UKS Pszczyna)
17. Król Rafał (LK UKS Pszczyna)

Wyniki - kat. junior młodszy:
1. Nepras Karel (T. J. Sigma Hranice)
2. Strzedula Tomasz (UKS Siódemka Racibórz)
3. Migdoł Kamil (LK UKS Pszczyna)
4. Piela Łukasz (UKS Siódemka Racibórz)
5. Olszewski Filip (UKS Feniks Rydułtowy)W niedzielę 4 czerwca kolarze przenieśli się na ulice miasta Rydułtowy, by tam walczyć o Puchar Burmistrza. Sztuka ta udała się Jakubowi Foltynowi, który odjechał od grupy na trzecim okrążeniu i samotnie dojechał do mety zbierając najwięcej punktów. Z grupy najlepiej zaś finiszował drugi nasz zawodnik Paweł Zok, co dało podwójne zwycięstwo pszczyńskim kolarzom. Trzecie miejsce wywalczył zwycięzca z dnia poprzedniego – Szymon Strzeduła.

W juniorach młodszych równie dobrze spisał się Kamil Migdoł, który zajął drugie miejsce przegrywając tylko z Kamilem Gradkiem (MGLKS Dobrawa Koziegłowy). Przeprowadzono również wyścig dla dzieci szkół podstawowych (do lat 13). W tej kategorii 4 miejsce zajął Mateusz Palowski, 5 Leszek Magiera, 6 Bartek Szczepanowski a Dawid Sobik był 9. Występ w Rydułtowach możemy uznać za udany, nasz klub zajął III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W tym samym czasie juniorzy wzięli udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim w Dobczycach. Niestety, bez sukcesów. Po kłopotach technicznych ze sprzętem na drugim etapie nasi juniorzy wycofali się z dalszej rywalizacji. Zwyciężył zawodnik Chrobrego Głogów, Konrad Czajkowski, który w klasyfikacji generalnej, wyprzedził Pawła Boruckiego z Duetu Goleniów i Macieja Ułanowskiego z KTK Kalisz - SMS Świdnica.

Kolarze w Raciborzu i Rydułtowach · fot. T. Foltyn


Tadeusz Foltyn

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.