pless.pl

Reklama

Sport

  • 10 lutego 2022
  • 21 czerwca 2022
  • wyświetleń: 9324

[FOTO] Blisko pół tysiąca harcerzy i harcerek gościło w Pszczynie

Od piątku, 17 czerwca do niedzieli, 19 czerwca odbywał się zlot harcerski "Tobie Polsko" organizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej Polskiej. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek w Pszczynie - nasze miasto zostało gospodarzem zlotu! Wzięło w nim udział blisko pół tysiąca harcerzy i harcerek z całej Polski!

Zlot Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej "Tobie Polsko" - apel na rozpoczęcie zlotu na pszczyńskim rynku - 17.06.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Zlot rozpoczął się 17 czerwca uroczystym apelem na Rynku o godzinie 15.00, a wcześniej był czas na rozbicie namiotów w miasteczku zlotowym i rejestrację. Wieczorem odbyły się warsztaty, spotkania i czas na nocny bieg z atrakcyjnymi nagrodami. W sobotę cały dzień harcerze spędzili na różnych, atrakcyjnych ścieżkach. Była okazja do górskich wędrówek, pływania, odwiedzenia kopalni i innych niezwykłych miejsc, które pozwoliły zapoznać się z tym, co oferuje śląska ziemia. Po południu odbyła się Wielka Gra Powstańcza zakończona ogniskiem przygotowanym przez Drużynę Rzeczypospolitej. W niedzielę, po apelu i mszy, uczestnicy wzięli udział w ogólnopolskich obchodach przyłączenia Śląska do Macierzy, które odbyły się w Katowicach i wtedy uroczyście został zamknięty program Tobie Polsko.

Miasteczko harcerskie zlokalizowane było na polanie pomiędzy ul. Bielską i Młyńską w Pszczynie.

Organizatorami zlotu są:
  • Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
  • Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego
  • Miasto Pszczyna.


Czuwaj!

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.