pless.pl

Reklama

Sport

  • 25 stycznia 2022
  • 26 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3127

Zawodnicy UKS Avatar powołani do kadry Polski w kolarstwie szosowym

Czterech zawodników UKS Avatar dostało powołanie do kadry Polski juniorów w kolarstwie szosowym!

Zawodnicy UKS Avatar powołani do kadry Polski w kolarstwie szosowym
Zawodnicy UKS Avatar powołani do kadry Polski w kolarstwie szosowym · fot. Marcin Bienioszek


Mikołaj Szulik oraz Franciszek Kocur w Juniorach a Bartosz Łyżwa oraz Dawid Szulik w Juniorach Młodszych - ci kolarze wezmą udział w procesie szkolenia na poziomie centralnym, z możliwością startu w najważniejszych światowych imprezach z Mistrzostwami Świata i europejskimi Igrzyskami włącznie.

- W dobrą stronę idą zmiany w pszczyńskim kolarstwie. W Polskim Związku Kolarskim pojawiły się nowe władze, pojawiły się pieniądze na starty zagraniczne grup młodzieżowych. Cieszę się, że nasi zawodnicy mogą uczestniczyć w szkoleniu na poziomie centralnym, oczywiście zasłużyli sobie na to powołanie licznymi sukcesami. Myślę że kolarstwo w powiecie pszczyńskim na nowo się odradza i za niedługo będziemy cieszyć się z sukcesów na arenie międzynarodowej, jak niegdyś za czasów braci Gazdów - mówi trener Rafał Sekta.

- To piękne uwieńczenie 4-letniej działalności stowarzyszenia z Kobielic. Taki sukces kosztuje zawodnika wiele wyrzeczeń oraz spalonych kalorii, trenera sporo naderwanych nerwów ale warto dla takich chwil. Dziękujemy samorządom, partnerom, sponsorom, radnym za wsparcie zdolnych dzieci i młodzieży - mówią przedstawiciele klubu.

Loading...


Mikołaj Szulik jest mistrzem Polski ze startu wspólnego oraz w kryteriach kolarskich, brązowym medalistą Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym i uczestnikiem Mistrzostw Europy w 2021 roku.

Franciszek Kocur to m.in. mistrz Polski w Przełaju oraz brązowy medalista Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym oraz uczestnik Mistrzostw Europy w Przełaju.

Bartosz Łyżwa to mistrz Polski oraz brązowy medalista w przełaju, zwycięzca Tour de Pologne Junior w 2021 roku, mistrz Polski Szkółek Kolarskich.

Dawid Szulik jest mistrzem Polski ze startu wspólnego w Szkółkach Kolarskich, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe parami na czas, zwycięzcą etapów oraz klasyfikacji punktowej podczas Tour de Pologne Junior, srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe parami na czas.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.