pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 4 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1599

Nowe ogrodzenie boiska na terenie SP nr 2 w Pszczynie

Przebudowa ogrodzenia boiska na terenie SP nr 2 w Pszczynie, a także montaż urządzeń sportowych do ćwiczeń na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach to ostatnie inwestycje zrealizowane pod koniec 2021 roku dzięki Pszczyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Nowe ogrodzenie boiska na terenie SP nr 2 w Pszczynie
Nowe ogrodzenie boiska na terenie SP nr 2 w Pszczynie - 04.01.2022 · fot. UM Pszczyna


W ramach prac związanych z zagospodarowaniem terenu boiska przy SP nr 2 w Pszczynie zdemontowano stare ogrodzenie. W jego miejscu zainstalowano ogrodzenie panelowe, a także piłkochwyty. Środki z budżetu partycypacyjnego pozwoliły również na montaż furtki oraz dwóch bram. Inwestycję, której koszt wyniósł 132 tys. zł zrealizowała firma Pless-Bram z Piasku.

Nowe ogrodzenie boiska na terenie SP nr 2 w Pszczynie
Nowe ogrodzenie boiska na terenie SP nr 2 w Pszczynie - 04.01.2022 · fot. UM Pszczyna


- Bardzo często środki z Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczane są na inwestycje związane rozwojem aktywności fizycznej. Są to zadania realizowane zarówno z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, jak i o seniorach. Dzięki temu na terenie pszczyńskich sołectw i osiedli systematycznie budowane są nowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, a także tereny zielone - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który wymienia jedną z ostatnich inwestycji.

Studzienice: strefa aktywności sportowej i zdrowotnej - 12.2021
Studzienice: strefa aktywności sportowej i zdrowotnej - 12.2021 · fot. Studzienice - sołectwo gminy Pszczyna


Ponadto pod koniec grudnia odbiory techniczne miały miejsce na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach. Zamontowano tam urządzenia siłowni zewnętrznej oraz stoły do gry w szachy, chińczyka i piłkarzyki. Utwardzono również teren pod urządzenia, a także dojście do siłowni zewnętrznej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 95.829,91 zł. Wykonawcą inwestycji było 4STB Sp. z o.o. z Zielonej Góry.

O tej inwestycji pisaliśmy już w artykule: Studzienice: strefa aktywności sportowej i zdrowotnej gotowa.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.