pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 3 stycznia 2022
  • 4 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3204

Psi park zostanie przeniesiony o kilkadziesiąt metrów

Psi park zostanie przesunięty o kilkadziesiąt metrów. Będzie też doposażony, a część dotychczasowych urządzeń w najbliższym czasie zostanie wyremontowana.

psi park w Pszczynie, Siedlice
Psi park zostanie przeniesiony o kilkadziesiąt metrów · fot. UM Pszczyna


Psi park na osiedlu Siedlice został otwarty w 2013 roku. Od pierwszego dnia cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Pszczyny i sąsiednich gmin, którzy zaglądają tutaj ze swoimi czworonogami. Dlatego, gdy rozpoczęto budowę Pszczyńskiego Centrum Kultury, pojawiły się pytania, czy i gdzie psi park zostanie przeniesiony.

- Mieszkańcy bardzo cenią sobie, że kilka lat temu w Pszczynie stworzyliśmy miejsce, gdzie zwierzęta mogą bezpiecznie poćwiczyć na atestowanych przez związek kynologiczny urządzeniach. Wiem, że psi park jest często również punktem spotkań właścicieli, wymiany doświadczeń i wiedzy na temat pupili. Zapewniam, że to miejsce pozostanie na osiedlu Siedlice, lecz będzie przesunięte o kilkadziesiąt metrów, na drugą stronę chodnika - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, przy okazji zmiany lokalizacji część urządzeń treningowych zostanie wyremontowanych. Pojawią się także nowe.

Wkrótce więcej szczegółów.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.