pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 691

[ZDJĘCIA] 11. edycja Turnieju Pawłowic w Curlingu

Z poślizgiem zakończyła się już jedenasta z kolei edycja Turnieju Pawłowic w Curlingu. W dniach od 17 do 19 grudnia gościły w Pawłowicach drużyny z Gdańska, Gliwic, Krakowa czy chociażby reprezentacja Polski niesłyszących z Warszawy.

Turniej curlingowy w Pawłowicach - 12.2021 · fot. KS Warszowice


Ten najdłużej rozgrywany w Polsce turniej curlingowy zawsze budzi pozytywne emocje wśród curlerów z różnych zakątków Polski. Tym razem w związku z obostrzeniami zdecydowano się na skromniejszy format imprezy. Udział w niej wzięło 6 drużyn, w tym 2 nasze gminne z klubu KS "Warszowice. Ponieważ piątkowy inauguracyjny mecz, ze względów technicznych, nie mógł się rozegrać do końca, został dokończony we wtorek, 21 grudnia.

Drużyny "Juniorów" i "Curlusów Baniatych" w wewnątrzklubowej rywalizacji zakończyły spotkanie remisem. Tym samym oficjalnie można określić, że pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Krakowa KKC BjB, drugie KS "Curlusy Baniate" (w składzie Paweł Kuśka, Paweł Klos, Jacek Goczoł, Janusz Tomica, Marcin Gawlas i Krzysztof Nowak), a trzecie "Panda Team" z wybrzeża. Druga nasza drużyna KS "Juniorzy" (w składzie Klaudia Szmidt, Magdalena Herman, Robert Kamiński, Dominik Szmidt, Krzysztof Świątek, Rafał Krystkiewicz i Damian Herman) borykająca się z problemami zdrowotnymi - ukończyła zawody na piątym miejscu.

Wyżej wymienieni "Juniorzy" grając tydzień wcześniej w pierwszej lidze Polskiej Federacji Klubów Curlingowych w Łodzi po 3 zwycięstwach i 1 porażce zakwalifikowali się do "Championship pool" - najlepszej czwórki Polskiej Ligi Curlingu.

W Łodzi naszą gminę reprezentowali w składzie Krzysztof Świątek, Rafał Krystkiewicz, Damian Herman i Jacek Rokita.

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.