Reklama

Sport

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2029

Doświadczenie i młodość receptą na zwycięstwo z siatkonodze

Tomasz Nowak (Rekord Bielsko-Biała) i Jakub Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zwyciężyli w VI Mistrzostwach Śląska w Siatkonodze, które rozegrane zostały w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju. W zawodach wzięło udział 26 par.Co roku zawody w Goczałkowicach-Zdroju ściągają zawodników z ciekawym piłkarskim CV. W gronie uczestników znaleźli się piłkarze mający za sobą grę w seniorskiej reprezentacji Polski (Dawid Plizga i Tomasz Nowak), zawodnicy znani z piłkarskich boisk Ekstraklasy (m.in. Krzysztof Markowski, Sebastian Dudek, Marcin Polarz, Wojciech Kędziora), trenerzy pracujący na szczeblu centralnym i regionalnym (m.in. Łukasz Matusiak, Hubert Kościukiewicz, Artur Mosna), przedstawiciele zespołów występujących w niższych klasach rozgrywkowych, a także sędziowie.

Cała stawka była podzielona na trzy grupy - dwie po 9 drużyn i jedną 8-zespołową. Po rozegraniu pierwszej rundy, w drugiej pary znów trafiały do trzech grup, w których walka toczyła się już o miejsca w końcowej klasyfikacji.

W zawodach triumfowała para wywodząca się z bielskich klubów - Tomasz Nowak i Jakub Bieroński. Para ta pokazała, że kombinacja doświadczenia z młodością jest najlepszą receptą na triumf w VI Mistrzostw Śląska. Drugie miejsce przypadło Michałowi Puchale, który występował w parze z Patrykiem Sikorą z Ruchu Chorzów. Trzecie miejsce zajęli z kolei Jakub Wojtyła ze Spójni Landek i Piotr Strączek, zawodnik FK Slavoj Trebišov (słowacka II liga). W turnieju wzięli również udział reprezentanci LKS-U Goczałkowice-Zdrój - Przemysław Mońka i Marek Jonda.

DOŚWIADCZENIE I MŁODOŚĆ RECEPTĄ NA ZWYCIĘSTWO W SIATKONODZE - 18.12.2021 · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Tegoroczne Mistrzostwa Śląska były 10. edycją turniejów siatkonogi w Goczałkowicach. Początkowo cztery edycje rozegrane zostały jako turniej noworoczny, zaś od sześciu już jako Mistrzostwa Śląska. Pomysłodawcą imprezy jest Michał Puchała, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju organizuje te zawody.

VI Mistrzostwa Śląska w Siatkonodze, hala "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, 18 grudnia 2021 roku

Klasyfikacja: 1. Tomasz Nowak/Jakub Bieroński, 2. Michał Puchała/Patryk Sikora, 3. Jakub Wojtyła/Piotr Strączek, 4. Krzysztof Markowski/Sebastian Dudek, 5. Daniel Fabisiak/Patryk Widuch, 6. Jovan Ninkovic/Hubert Tylec, 7. Łukasz Biliński/Artur Cybulski, 8. Marcin Bereza/Marcin Polarz, 9. Nikolas Wróblewski/Dominik Połap, 10. Dawid Plizga/Wojciech Kędziora, 11. Dawid Kaszok/Kamil Bętkowski, 12. Mateusz Duda/Michał Feliks, 13. Kamil Lewandowski/Piotr Trąd, 14. Kacper Duda/Marcel Misztal, 15. Mateusz Gleń/Mateusz Wawoczny, 16. Artur Mosna/Paweł Ruda, 17. Dawid Tomanek/Jakub Dankowski, 18. Kajetan Rutkowski/Dawid Kasprzyk, 19. Przemysław Mońka/Marek Jonda, 20. Bartłomiej Ślosarczyk/Marek Profic, 21. Dorian Orliński/Natan Dzięgielewski, 22. Kamil Ogryzek/Damian Kowalczyk, 23. Łukasz Matusiak/Wojciech Szumilas, 24. Hubert Kościukiewicz/Piotr Czak, 25. Szymon Duda/Artur Kasoń, 26. Sebastian Kramarczyk/Michael Dokupil.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, Michał Puchała.

ar / pless.pl

źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Hala Goczuś" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Hala Goczuś

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Hala Goczuś" podaj