pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 889

KMPP w Futsalu. Pierwsi finaliści

Dwa turnieje eliminacyjne 14. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu rozegrane na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły w najstarszej kategorii oraz orlikach.

futsal
Turmiej futsalu · fot. POSiR Pszczyna


W sobotę, 11 grudnia wyłoniono finalistów najstarszej kategorii Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu. Do rywalizacji w młodzikach zgłosiło się 15 zespołów, a stawka podzielona został na trzy grupy po pięć zespołów. W grupie A najlepszy okazał się zespół UKS-u SPS Wola, który zakończył eliminacje z kompletem zwycięstw. Pierwsze miejsce w grupie B i awans do finałów uzyskała ekipa LKS-u Mizerów. Zacięta walka toczyła się w grupie C, gdzie drużyny z Goczałkowic i Pawłowic zgromadziły tyle samo punktów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły "Goczały", które straciły mniej bramek, ale w finałach zagra też Pniówek, który spośród zespołów z drugich miejsc, miał najwięcej zdobytych punktów.

W niedzielę w eliminacjach rywalizowały orliki. Podobnie jak dzień wcześniej o awans walczyło 15 zespołów, a pierwszym finalistą został zespół UKS-u SPS Wola. W grupie B zwyciężyła drużyna Junior Football Frydek, która zakończyła eliminacje bez porażki. W grupie C najlepsza była Iskra Pszczyna, a w styczniowym finale zobaczymy także zawodników LKS-u Znicz Jankowice, którzy wśród zespołów z drugich miejsc, zgromadzili najwięcej punktów.

Ostatni, trzeci turniej eliminacyjny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 grudnia. Do walki staną najmłodsi uczestnicy tegorocznych zmagań - żacy (2014/2015).

Organizatorem 14. Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a sponsorem głównym imprezy firma Ziobro S.C.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.