• 3 grudnia 2021
  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1638

Zuzanna Famulok ze złotym medalem na mistrzostwach pływackich!

Zuzanna Famulok zdobyła złoty medal podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu w Bydgoszczy. Pochodząca z Pszczyny zawodniczka UKP Unia Oświęcim zwyciężyła w wyścigu 400 m stylem zmiennym.

Zuzanna Famulok
Zuzanna Famulok · fot. Polski Związek Pływacki

Z zakończonych w niedzielę Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Mlodzieżowców i Juniorów 17-18 lat Zuzanna przywiozła aż 9 medali (4 seniorskie i 5 juniorskich). Największy sukces to złoto i tytuł Mistrzyni Polski Seniorów na 400 m stylem zmiennym z rekordem życiowym 4,39,11. Pierwsze miejsce zajęła rownież wraz z klubowymi koleżankami (Martą Klimek, Nadią Lalą i Roksaną Bocian) w sztafecie 4x200m stylem dowolnym. Ponadto reprezentantka UKP Unia Oświęcim wywalczyła srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym w kategorii seniorów oraz brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym w kategorii seniorów z nowym rekordem życiowym.

Zuzanna Famulok multimedlistką Mistrzostw Polski

Zuzanna uczy się w SMS w Oświęcimiu, a jej trenerem jest Andrzej Brania.

Transmisję z emocjonującego wyścigu na 400m stylem zmiennym można zobaczyć pod poniższym linkiem. Wyścig zaczyna się w minucie 17:20: