pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 30 listopada 2021
  • wyświetleń: 2654

Pszczyńscy mundurowi drudzy w turnieju piłki nożnej policjantów!

Za nami Międzynarodowy Turniej o Puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w piłce nożnej. Reprezentacja pszczyńskiej komendy zdobyła drugie miejsce, a ponadto asp. Damian Lekki został wyróżniony indywidualnie i uzyskał tytuł Najlepszego Bramkarza!

Międzynarodowy Turniej o Puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów - 20.11.2021 · fot. KPP Pszczyna


20 listopada odbyły się międzynarodowe zawody sportowe w piłce halowej - Turniej o puchar zarządu terenowego NSZZ policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 5 drużyn. Niestety ze względu na trwający czas pandemii w turnieju nie uczestniczyli goście zza granicy. Rywalizacja sportowa podczas meczów była bardzo zacięta i wyrównana. Mecze przynosiły widzom wiele niezapomnianych wrażeń, a wszystkie drużyny zaciekle walczyły do ostatniej sekundy. Dla pszczyńskich policjantów były to bardzo ważne zawody, między innymi dlatego, że bronili tytułu zwycięscy. W tym roku odbyła się siódma edycja, gdy w poprzednich sześciu nasi mundurowi 5 razy triumfowali, a raz zdobyli drugie miejsce.

Dla środowiska policyjnego to niezwykle istotne wydarzenie. Turniej popularyzuje sport, a w szczególności piłkę nożną, która cieszy się największym zainteresowaniem w środowisku policyjnym oraz wśród innych służb mundurowych. Poza aspektem sportowym zawody mają na celu zacieśnienie kontaktów pomiędzy reprezentacjami oraz integrację formacji mundurowych.

Zawody rozegrano jak zwykle na hali sportowej w Chybiu przy ulicy Sportowej 18. Ostatecznie pszczyńska drużyna musiała uznać wyższość zespołu Stowarzyszenia Emerytów z Cieszyna, który był wspomagany przez byłego reprezentanta Polski Ireneusza Jelenia oraz jego syna Jakuba.

Pszczyńscy policjanci zajęli drugie miejsce! Natomiast brąz miejsce uzyskała drużyna reprezentująca Firmę "Łukosz". Podczas rozgrywek organizatorzy przyznali także wyróżnienia indywidualne i tak tytuł Najlepszego Bramkarza otrzymał nasz dyżurny - asp. Damian Lekki, który nie miał sobie równych.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.