Reklama

Sport

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 3426

Rudołtowiccy uczniowie biegają dla Filipka

Od jakiegoś czasu społeczność naszego miasta i okolic jednoczy się, by pomóc małemu Filipkowi Cholewie w pozyskaniu funduszy na najdroższy lek świata. Zbiórka pieniędzy, koniecznych na rozpoczęcie terapii genowej idzie niezwykle wolno. W związku z tym bardzo cieszy podejmowanie przez zaangażowanych w zbiórkę ludzi takich inicjatyw jak "Wrzesień biegowy dla Filipka", w której biorą udział także uczniowie z Rudołtowic.

Rudołtowiccy uczniowie biegną dla Filipka - 27.10.2021 · fot. Elżbieta Konieczny, Bogumiła Włoch


W październiku akcja ta była kontynuowana w szkołach i przedszkolach. W imprezie mogli wziąć udział wszyscy sympatycy biegania i ruchu na świeżym powietrzu. Aktywność polegała na tym, by we własnym zakresie przebiec lub przespacerować jakiś dystans z intencją pomocy Filipkowi Cholewie. Wszyscy uczestnicy biegu wpłacali dobrowolny datek na zbiórkę, otrzymując w zamian profesjonalny numer startowy.

W tej szczytnej akcji, nie mogło również zabraknąć uczniów SP w Rudołtowicach. Z inicjatywy pani Bogumiły Włoch - nauczycielki wychowania fizycznego, znaczna część społeczności szkolnej zapisała się do udziału w biegu.

Dnia 27 października na starcie trasy stawiło się blisko 40. uczniów z wszystkich grup wiekowych. Młodzież z dumą nosiła na plecach swoje numery startowe. Podkreślić należy, że najsilniejszą reprezentację wśród biegaczy miała najmłodsza klasa. Nasi pierwszoklasiści byli wyjątkowo dzielni podczas całej trasy.

Zawodnicy do pokonania mieli dystans 3 km. Przed rozpoczęciem biegu, odbyła się profesjonalna rozgrzewka i biegacze otrzymali garść informacji technicznych i wskazówek, dotyczących rozkładu sił podczas aktywności. Trasa przebiegała wzdłuż okolicznych pól - towarzyszył nam też piękny widok na Beskidy i słoneczna, jesienna aura. Nie było łatwo, ale wspólnie daliśmy radę pokonać całą trasę. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale uśmiechnięci bo wiedzieli, że swoją postawą i zaangażowaniem zrobili coś dobrego dla Filipka, ale także dla siebie. Taka postawa zasługuje na pochwałę i wzór do naśladowania.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję biegową. Liczymy na to, że zbiórka https://www.siepomaga.pl/filip-sma szybko się zakończy i nasz młodszy kolega - Filip za jakiś czas będzie mógł pobiec razem z nami - o własnych siłach.

Bogumiła Włoch, Elżbieta Konieczny / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj