pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 1553

[ZDJĘCIA] Tatry Wysokie z Diablakiem - Świnica

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Świnica (2302m n.p.m.) to jeden z trudniejszych szczytów, które są dostępne w Tatrach dla turystów. To właśnie ten szczyt stał się celem wycieczki zorganizowanej 2 października 2021 r. przez Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK".

Tatry Wysokie z Diablakiem - 02.10.2021 · fot. KST Diablak


Adresatami wycieczki byli doświadczeni turyści, głównie z powiatu pszczyńskiego. Cel wycieczki został osiągnięty, a jego zdobycie przysporzyło uczestnikom wycieczki wiele wrażeń, a także pozwoliło nabyć doświadczeń w poruszaniu się po szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia. Wycieczka rozpoczęła się w Zakopanem przy Rondzie Jana Pawła II i prowadziła przez Kuźnice, Dolinę Jaworzynki, Dolinę Gąsienicową, Świnicką Przełęcz, Świnicę (2302m n.p.m.), Świnicką Przełęcz, Przełęcz Liliowe, Beskid (2012m n.p.m.), Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.), Myślenickie Turnie, Kuźnice i zakończyła w Zakopanem przy Rondzie Jana Pawła II.

Całość trasy liczyła 22 km i 1750 sumy przewyższeń. Trasa wycieczki prowadziła zarówno przez Tatry Wysokie, jak i Tatry Zachodnie, co umożliwiło turystom poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych obu tych części Tatr.

W trakcie wycieczki uczestnicy mogli podziwiać widoki zarówno w kierunku Kościelca, jak i Giewontu, a także w okoliczne tatrzańskie dolinki. Wędrując po Tatrach grupa, miała możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej Schroniska Murowaniec w Dolinie Gąsienicowej oraz restauracji na Kasprowym Wierchu. W trakcie wycieczki nasz przewodnik tatrzański Pan Michał przedstawił uczestnikom wycieczki historię terenu, "najbliższe panoramki", topografię oraz walory turystyczne Tatr.

Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
16.10.2021 r. - wycieczka w Pieniny - Trzy Korony,
22.10.2021 r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
24.10.2021 r. - wycieczka rodzinna wschód słońca - Malinowska Skała
13.11.2021 r. - wyjazd na Termy Chochołowskie.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać!

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj