pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 3138

Rowerzyści na ruchliwej Bielskiej. Chodnik zamieni się w ścieżkę?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Mieszkańcy zwracali uwagę na niebezpieczny dla rowerzystów odcinek ulicy Bielskiej - od przejazdu pod torami w stronę DK1. Zaproponowano rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu - przekształcenie chodnika w drogę rowerową. Trwają ustalenia, czy takie rozwiązanie będzie dobre dla uczestników ruchu drogowego.

Chodnik przy ul. Bielskiej
Chodnik przy ul. Bielskiej zamieni się w ścieżkę rowerową? · fot. pless.pl


- Zwracano uwagę, że gdy pod wiaduktem mijają się samochody ciężarowe, na jezdni nie ma już miejsca dla rowerzystów, którzy są zmuszeni korzystać z chodnika. Zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach na spotkanie w tej sprawie, sugerując zamianę chodnika biegnącego wzdłuż północnej krawędzi jezdni ul. Bielskiej na drogę dla rowerów - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Na tym odcinku ulicy Bielskiej chodnik jest obustronny, a obiekty handlowe, które w dużej mierze generują ruch pieszy zlokalizowane są po południowej stronie drogi. Uczestnicy spotkania potwierdzili zasadność przeniesienia ruchu rowerzystów z jezdni na chodnik przystosowany do warunków drogi dla rowerów. Obecnie trwają ustalenia z marszałkiem województwa śląskiego w tej sprawie, który jest organem zarządzającym ruchem na drodze wojewódzkiej.

Powiat wspólnie z policją sugerował, by chodnik po lewej stronie (jadąc od Pszczyny w kierunku DK1) został zamieniony na drogę rowerową. Po prawej stronie - przy obiektach handlowych - pozostanie chodnik.

Obecnie trwają ustalenia z marszałkiem województwa śląskiego w tej sprawie, który jest organem zarządzającym ruchem na drodze wojewódzkiej i podejmie decyzje o konkretnych rozwiązaniach w tym miejscu. - Mamy nadzieję, że już niedługo rowerzyści w bezpieczny sposób będą mogli dojechać do kładki nad DK1 - podkreśla Damian Cieszewski.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj