pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 3 października 2021
  • 5 października 2021
  • wyświetleń: 4252

[WIDEO] Maria Grynpeter o złotym medalu MŚ w Dzień dobry TVN

Maria Grynpeter, złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Świata w jeździe figurowej na rolkach, była w niedzielę, 3 października gościem programu "Dzień dobry TVN". Pszczynianka opowiedziała w nim o swojej drodze do sukcesu.

Maria grynpeter, dzień dobry TVN
Maria Grynpeter o złotym medalu MŚ w Dzień dobry TVN · fot. Dzień Dobry TVN


- Na początku wyglądało to tak, że jak miałam 13 lat to uczyłam się z filmów na youtubie, później pojechałam pierwszy raz na warsztaty do MKS Rewii i wtedy już zaczęłam się uczyć tego co mówili trenerzy i dalej z filmików - mówiła Maria Grynpeter w Dzień Dobry TVN.

Loading...


Gospodynie programu śniadaniowego telewizji TVN zauważyły, że choć trudno w to uwierzyć, mistrzyni świata jest samoukiem. Mimo sukcesu na skalę międzynarodową w dalszym ciągu trenuje sama. Powodem dla którego Marysia nie może rozwijać się pod okiem trenera jest odległość od ośrodków treningowych. W Pszczynie, gdzie na co dzień mieszka nie ma nikogo, kto mógłby profesjonalnie zająć się jej karierą. Najbliższy klub jest we Wrocławiu, jednak to wciąż zbyt daleko, aby można było dojeżdżać.

Maria grynpeter, dzień dobry TVN
Maria Grynpeter o złotym medalu MŚ w Dzień dobry TVN · fot. Dzień Dobry TVN


- Nie mam trenera, jeżdżę co roku na obozy MKS Rewia Warszawa i na warsztaty, a tak poza tym w ciągu roku jeżdżę tylko na łyżwach w klubie. Teraz uczę się przekładając to, co nauczyłam się na łyżwach na rolki i na odwrót. Dalej uczę się sama - dodała Maria.

Rozmowa z Marią Grynpeter, w formie wideo, z programu Dzień Dobry TVN, dostępna jest tutaj.

mp / pless.pl, źródło: Dzień dobry TVN

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.