pless.pl

Reklama

Sport

  • 1 września 2021
  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 7396

[ZDJĘCIA] Hunter rozgrzał publiczność podczas 18. "Żubrowiska"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Fantastyczne emocje, wspaniała publiczność i spora dawka świetnej muzyki. Tak "Żubrowisko" weszło w dorosłość. W finale 11 września najpierw wystąpili laureaci przeglądu, a później wieczoru, zespoły: Hard Rockets i Hunter.

Finał "Żubrowiska" - 11.09.2021 · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


"Żubrowisko" to dwa dni dobrego grania. W tym roku w połowie sierpnia w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące odbył się Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych, zakwalifikowanych przez jury spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski. W finale 11 września najpierw wystąpili laureaci przeglądu: zespół Misscore (II miejsce, laureat Nagrody Burmistrza Pszczyny w wysokości 2000 zł) oraz zwycięzca - zespół VHS (Nagroda Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3000 zł).

W finale 11 września najpierw wystąpili laureaci przeglądu: zespół Misscore (II miejsce, laureat Nagrody Burmistrza Pszczyny w wysokości 2000 zł) oraz zwycięzca - zespół VHS (Nagroda Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3000 zł).

Finał "Żubrowiska" - 11.09.2021
Finał "Żubrowiska", zespół Hunter - 11.09.2021 · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


W mocniejszy klimat wprowadził pszczyński zespół Hard Rockets. Nie mogło oczywiście zabraknąć ich najbardziej rozpoznawalnego kawałka, który zdobył listy przebojów - "Elektrycznych Dziadów". Tuż po 20.00 scenę przejął legendarny Hunter. Zespół gra od ponad 35 lat, przyciągając wielbicieli thrash metalu i heavy metalu. Członkowie formacji nazywają swoją muzykę "soul metalem", czyli muzyką duszy. Publiczność nie zawiodła licznie gromadząc się w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, a muzycy dali z siebie wszystko. Po koncercie w stronę publiczności rzucone zostały pałki perkusyjne, a muzycy przybijali "piątki" swoim fanom.

Podczas wydarzenia zbierane były środki na terapię genową dla Filipka Cholewy, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Niebawem na licytację trafi płyta przekazana przez zespół Hunter oraz plakat z podpisami muzyków. Paweł "Drak" Grzegorczyk, lider i założyciel zespołu apelował podczas koncertu o wsparcie zbiórki dla chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Organizatorami przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

ab, ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj