pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 1786

Avatar z medalem na GMP. Mikołaj Szulik jedzie na Mistrzostwa Europy!

Kolejny medal na koncie zdolnych młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Avatar po Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym! Zmagania miały miejsce miniony weekend w dniach 28-29 sierpnia. Ale to nie wszystko! Tuż po zawodach trener dostał informację o powołaniu Mikołaja Szulika na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w dniach 8-12 września we Włoszech!

UKS Avatar z medalami na Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym - 28-29.08.2021 · fot. UKS Avatar


W sobotę, pierwszego dnia mistrzostw na ziemi nowosądeckiej Franciszek Kocur zdobył 3. miejsce w kategorii Juniorów Młodszych. To oznacza kolejny, już siódmy medal Mistrzostw Kraju w dorobku klubu! Mikołaj Szulik natomiast znalazł się tuż za podium na miejscu 4. w zmaganiach Juniorów. Jeszcze we wrześniu pojedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów! Do sobotnich sukcesów w niedzielę doszła 6. lokata Julii Dąbrowskiej w kategorii Juniorka!

Wyniki:Kat. Junior:

Mikołaj Szulik - 4. miejsce
Marek Filapek - 34. miejsce

Kat. Junior młodszy:

  • Franciszek Kocur - 3. miejsce,
  • Jakub Jankowski - 33. miejsce,
  • Franciszek Koczar - 55. miejsce.


Kat. Juniorka:

  • Julia Dąbrowska - 6. miejsce


Kat. Młodzik:

  • Staś Kocur - 46. miejsce


Gratulujemy!

Uczniowski Klub Sportowy AVATAR powstał w 2017 roku. Założycielami są byli kolarze klubu GKS Krupiński Suszec oraz przedsiębiorcy - pasjonaci jazdy na rowerze. Klub ma na celu wspomaganie rozwoju sportowego u dzieci i młodzieży i propagowanie zdrowego trybu życia. Działa w powiecie i na terenie województwa śląskiego.

ar / pless.pl, źródło: UKS Avatar

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.