pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2836

[ZDJĘCIA] UKS Avatar ze złotem na Tour de Pologne Junior!

Klub kolarski UKS Avatar był najlepszy w klasyfikacji drużynowej po wyścigu Tour de Pologne Junior - Memoriału Mariana Więckowskiego w Krakowie! Poszczególni zawodnicy mają na koncie także osiągnięcia indywidualne w TDP. W kategorii Młodzik Bartek Łyżwa (Mistrz Polski w kategorii Młodzik) zwyciężył w klasyfikacji generalnej, a Lena Ruszkiewicz zajęła podczas wyścigu w Katowicach drugie miejsce w kategorii Żakini!

UKS Avatar ze złotem na Tour de Pologne Junior! - 14-15.08.2021 · fot. UKS Avatar


Trzecia odsłona rywalizacji w ramach Tour de Pologne Junior - Memoriału Mariana Więckowskiego odbyła się w sobotę, 14 sierpnia w Katowicach. Zmagania toczyły się na liczącej 3,5 kilometra rundzie, częściowo poprowadzonej w ten sam sposób, co zmagania kolarzy zawodowych. W kategorii Młodzik zawodnicy do pokonania mieli sześć okrążeń. Młodziczki pokonywały rundę czterokrotnie, podobnie jak kategorie Żak i Żakini.

Wśród Młodzików najlepszy okazał się Bartosz Łyżwa (UKS Avatar), który pokonał Mikołaja Legiecia (UKS Centrum Nowa Ruda) oraz Szymona Wronę (KS Deichmann SKSM Abus Sobótka). W kategorii Młodziczek zwyciężyła Gabriela Kaczmarczyk (ŚFS Daleszyce), przed Marią Okrucińską (Copernicus Toruń) i Nadią Hartman (UKS Feniks Rydtułowy).

W kategorii Żak zwyciężył Mikołaj Klaczkowski (KLKS AZALIA Brzóza Królewska), przed Szymonem Romańskim (SK Mikołów) i Filipem Budnym (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Kategoria Żakini należała do Julii Pośpiech (LKK GOS Mszana Fuji), a kolejne miejsca zajęły Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar) i Natalia Piróg (KS Deichmann SKSM Abus Sobótka).

Niedziela, 15 sierpnia przyniosła ostatni dzień rywalizacji w Tour de Pologne Junior. W Krakowie młodzi adepci kolarstwa po raz kolejny sprawdzali swoje siły na ciekawej i efektownej trasie.

Rywalizacja w Krakowie toczyła się na rundzie wokół Błoń, częściowo poprowadzona po trasie, którą w końcówce zmagań na 7. etapie Tour de Pologne pokonywać mieli zawodowcy. W kategorii Młodzik rywalizowano na dystansie pięciu okrążeń, zaś Młodziczki, Żacy i Żakinie przyjeżdżali rundę czterokrotnie.

Wśród Młodzików, którzy na trasę wyruszyli jako pierwsi triumfował Dawid Szulik (UKS Avatar), pokonując Szymona Wronę (KS Deichmann SKSM Abus Sobótka) i Nikodema Gwoździa (GK Gliwice). W kategorii Młodziczek wygrała Gabriela Kaczmarczyk (ŚFS Daleszyce), przed Zuzanną Janowską (UKS Centrum Nowa Ruda) i Nadię Hartman (UKS Feniks Rydtułowy).

Jako ostatni w kolejności zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki w kategorii Żak/Żakini. Najlepszym Żakiem został Stanisław Stelczyk (UKS Moto Jelcz Laskowice), który wyprzedził Kayetana Zawadzkiego (UKS Moto Jelcz Laskowice) i Mikołaja Klaczkowskiego (KLKS AZALIA Brzóza Królewska). W kategorii Żakini wygrała Magdalena Polańska (Szkółka Kolarska Żegiestów Skalniak), która pokonała Lenę Ruszkiewicz (UKS Avatar) i Oliwię Mikołajczak (KS Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Gratulujemy naszym zawodnikom!

Loading...

ar / pless.pl, źródło: UKS Avatar

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.