pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 17 sierpnia 2021
  • 28 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3906

Hałda Run Extreme - bieg przez hałdę KWK Krupiński oraz kobiórskie lasy

Za nami:

W sobotę, 28 sierpnia na terenie Suszca odbędą się zawody biegowe "Hałda Run Extreme". Odbędą się też pierwsze Przełajowe Mistrzostwa Polski Górników i Samorządowców oraz sportowa rywalizacja dla dzieci i młodzieży. Trasa biegu będzie prowadzić głównie ścieżkami lasów kobiórskich i w niewielkim zakresie drogami gminnymi oraz powiatowymi. Uwaga kierowcy! Będą występować utrudnienia w ruchu!

hałda run extreme


W ostatnią sobotę wakacji, 28 sierpnia suszecki urząd gminy zaprasza na jedyny w swoim rodzaju bieg terenowy "Hałda Run Extreme", którego trasa prowadzi przez fragment jednej z największych w Polsce, starej, częściowo zalesionej hałdy KWK Krupiński oraz przepiękne kobiórskie lasy.

Zawody dla dorosłych zostaną rozgrane na dwóch dystansach:

  • Klasycznym ("Pierwsza Szychta"): 11 km,
  • Długim ("Ściana Płaczu"): Półmaraton z górką.


W ramach zawodów przeprowadzone zostaną również Przełajowe Mistrzostwa Polski Górników oraz Przełajowe Mistrzostwa Polski Samorządowców.

Dodatkowo zostaną przeprowadzone darmowe zawody dla dzieci i młodzieży w następujących grupach wiekowych: 12 - 13 lat, 14 - 15 lat oraz 16 - 17 lat na dystansie 1326 m, upamiętniającym datę pierwszej historycznej wzmianki o miejscowości Suszec.

Oprócz znakomitej biegowej zabawy na uczestników czeka bogaty pakiet startowy. Gmina Suszec zaprasza całe rodziny! Wszelkie szczegóły, regulamin oraz zapisy znajdują się na stronie www.haldarun.eu.

Podczas trwania biegu na terenie Suszca będą utrudnienia:

  • ulica Piaskowa na odcinku 500 m w kierunku ul. Dolnej, od parkingów znajdujących się przy SRK do wjazdu na teren SRK (brama nr 5) będzie wyłączona z ruchu w godz. od 5.00 do. godz. 14.00 (obszar zaznaczony numerem 1 na Mapie nr 1),
  • na skrzyżowaniu ulic Królówka i Poprzeczna ruch pojazdów będzie się odbywał na bieżąco z chwilowymi ograniczeniami na czas przebiegnięcia biegaczy (obszar zaznaczony numerem 2 na Mapie nr 2),
  • na skrzyżowaniu ulic Zgońska i Poprzeczna ruch pojazdów będzie się odbywał na bieżąco z chwilowymi ograniczeniami na czas przebiegnięcia biegaczy (obszar zaznaczony numerem 3 na Mapie nr 2).


hałda run utrudnienia

hałda run utrudnienia


We wszystkich wymienionych powyżej miejscach będą znajdowały się osoby posiadające uprawnienia do kierowania ruchem pojazdów na drogach publicznych i będą czuwały nad bezpieczeństwem uczestników biegu i ruchu drogowego. Osoby te będą odpowiednio oznakowane i wyposażone.

ar / pless.pl, źródło: UG Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.