pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 23 lipca 2021
  • 25 lipca 2021
  • wyświetleń: 3585

Pszczyńskie siatkarki na 7. miejscu w Polsce!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Nadia Książkiewicz i Justyna Parko, siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, zajęły 7. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej! W turnieju finałowym wzięły udział 32 składy. Zawodniczki poprawiły tym samym osiągnięcie Martyny Witczak i Pauliny Dudy sprzed roku, kiedy to reprezentantki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajęły 8. miejsce w Polsce.

Nadia i Justyna MP 2021


Finały Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej odbywały się w Warszawie. Zagrało w nich 16 mistrzów województw oraz 16 drużyn, które wyłonione zostały z turnieju półfinałowego. Żeby zagrać w turnieju półfinałowym trzeba było z kolei uplasować się na podium mistrzostw wojewódzkich. Zawodniczki z Pszczyny przepustkę na ten szczebel uzyskały dzięki zdobyciu wicemistrzostwa województwa śląskiego.

Finałowy turniej podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki rozpoczęły od porażki 0:2 z zawodniczki Sejneńskiej Akademii Siatkówki. Od drugiego meczu Nadia i Justyna rozpoczęły jednak passę zwycięskich spotkań. Kolejno pszczynianki wygrywały 2:0 z: SKF KS PBS Poznań, Prądniczanką Kraków, zaprzyjaźnionym duetem Dębowianki Dębowiec Zofia Habarta/Zuzanna Kowalska oraz Volley 34 Łódź, który dał awans do najlepszej "ósemki" finałów. Na tym etapie siatkarki z Pszczyny uległy parze MOS-u Wola Warszawa Zofia Jackiewicz/Maja Daca, które jak się później okazało zdobyły srebrne medale. Druga turniejowa porażka nie oznaczała jeszcze zakończenia zmagań, bo pozostawała jeszcze walka o 7. miejsce. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki wygrały 2:0 z Olimpią Jawor, więc powrót do Pszczyny upływał w znakomitych humorach.

Nadia Książkiewicz, Justyna Parko oraz trenerka Agnieszka Szczypka zasługują na wielkie słowa uznania i gratulacje!

Obie dziewczyny jak i wszystkie pozostały zawodniczki z roczników 2003-2007, które prowadzi Agnieszka Szczypka wykonały na piasku kawał dobrej roboty. Praca wykonywana praktycznie od maja na boiskach plażowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przyniosła konkretne efekty wynikowe. Należy również dodać, że Nadia i Justyna brały udział w dwóch wakacyjnych obozach Kadry Śląska, gdzie szlifowały formę pod okiem trenera Przemysława Halapacza.

Wielkie brawa dla naszych siatkarek i trenerki!

ar / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj