pless.pl

Reklama

Sport

  • 19 lipca 2021
  • 11 września 2021
  • wyświetleń: 19709

[FOTO] Za nami Przegląd Zespołów Muzycznych "Żubrowisko"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Za nami:

W sobotę, 14 sierpnia w samo południe na plaży w Łące rozpoczęły się przesłuchania zespołów zakwalifikowanych do Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". To był gorący dzień nad zaporą w Łące, nie tylko za sprawą żaru lejącego się z nieba, ale przede wszystkim dzięki muzyce.

Żubrowisko 2021 - przegląd amatorskich zespołów muzycznych - Misscore i VHS - 14.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Do tegorocznej edycji zgłosiło się 27 grup ze Śląska i nie tylko. Jury w składzie: Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało siedem: Snow, Meteroids, LAB, Misscore, VHS, MIcHAeL i Lożę Masorza.

Żubrowisko 2021 - przegląd amatorskich zespołów muzycznych - Loża Masorza, SNOW, Meteroids, LAB, MIcHAeL - 14.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Werdykt nie był łatwy. - Poziom tegorocznego przeglądu był satysfakcjonujący. Mieliśmy problem z wyborem - były takie lata, gdy to działo się od razu i byliśmy całkiem zgodni. Natomiast tutaj musieliśmy przedyskutować parę kwestii, ale doszliśmy do porozumienia, jak zwykle w tym składzie jury. Laureaci bezdyskusyjnie zasłużyli na nagrody - mówi Mariusz Szulakowski, przewodniczący jury.

18. edycję "Żubrowiska" wygrał zespół VHS. - Za profesjonalizm, świetne brzmienie i umiejętności. To wszystko razem spowodowało, że byli najlepsi - podkreślało jury.

Zespół podczas przeglądu odebrał pamiątkową statuetkę, a 11 września, kiedy odbędzie się finał imprezy, otrzyma Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. To czteroosobowy skład. Muzycy pochodzą z Gniezna oraz Warszawy. Razem grają od trzech lat. Mówią o sobie, że ich zespół to kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże.

- Chcieliśmy wziąć udział w konkursie i na szczęście udało się wygrać. Pszczyńska publiczność miała już okazję nas usłyszeć w tym roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dzień przed "Żubrowiskiem" graliśmy w sąsiedniej gminie. Ale jeśli chodzi o okoliczności przyrody, jeszcze nie graliśmy w tak pięknym miejscu, jak tutaj, nad zaporą - mówili muzycy VHS.

Nagrodę Burmistrza Pszczyny w kwocie 2000 zł otrzyma zespół Misscore z Prudnika. Jury postanowiło wyróżnić zespół LAB - za energię i profesjonalizm.

Finał "Żubrowiska" 11 września. Zagra HunterObaj laureaci wystąpią jako support przed gwiazdą koncertu finałowego - zespołem Hunter już 11 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Tego wieczoru zagra także Hard Rockets. Zwycięzcom gratulował wicestarosta pszczyński, Damian Cieszewski. - To już 18. edycja naszego przeglądu, można powiedzieć, że w tym roku wchodzi w dorosłość. Gratuluję nagrodzonym i zapraszam na finał. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia - mówi samorządowiec.

Bilety na koncert kultowego zespołu można kupić poprzez stronę internetową Pszczyńskiego Centrum Kultury otwiera się w nowym oknie. Wejściówki w przedsprzedaży (do 3 września) kosztują 25 zł, po tym terminie oraz w dniu koncertu - 35 zł.

Program finału Żubrowiska 11 września

16.00 - otwarcie bram
16.30 - laureat nagrody burmistrza Pszczyny - zespół Misscore,
17.30 - laureat nagrody starosty pszczyńskiego - zespół VHS,
18.30 - Hard Rockets,
20.00 - Hunter.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Zarówno podczas przeglądów, jak i finału zostanie przeprowadzona zbiórka środków na leczenie Filipka Cholewy z powiatu pszczyńskiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA.

Patronat medialny: portal pless.pl

żubrowisko 2021

ar, mp / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj