pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 11 lipca 2021
  • wyświetleń: 2888

Wychowanka UKS Centrum Pszczyna gra w Mistrzostwach Europy

Martyna Witczak, wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, znalazła się w 12-osobowej kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-16 w siatkówce!

Witczak
Martyna Witczak (nr 9) wraz z reprezentacją Polsku U-16 rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Europy U-16 w siatkówce · fot. PZPS


Zawody zostaną rozegrane na Węgrzech i Słowacji od 10 do 18 lipca. Reprezentantki Polski w grupie będą rywalizować z Turcją, Rosją, Węgrami, Belgią i Czechami. Pierwszy mecz Polki rozegrały z Turczynkami (1:3).

Ostatnim etapem przygotowań do kontynentalnych mistrzostw były dwa zgrupowania w Krośnie. Najpierw w czerwcu, potem w lipcu. W obu uczestniczyło 14 zawodniczek, w tym Martyna Witczak. Na zakończenie drugiego zgrupowania trener Artur Wójcik podał ścisłą kadrę na Mistrzostwa Europy, w której znalazło się 12 zawodniczek. Martyna Witczak znajduje się w niej na pozycji przyjmującej, ale w ostatnim czasie w rozgrywkach klubowych występowała na pozycji libero. Właśnie grając na tej pozycji w barwach swojej drużyny klubowej Energa MKS Kalisz początkiem czerwca zdobyła mistrzostwo Polski kadetek (juniorek młodszych).

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Europy U-16 w siatkówce znajdują się w serwisie Europejskiej Konfederacji Siatkówki.

ab / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.