pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 4 lipca 2021
  • wyświetleń: 1959

[FOTO] Traithlonistka Paulina Klimas Mistrzynią Polski po raz drugi!

Paulina Klimas zdobyła w sobotę, 3 lipca na Mistrzostwach Polski w Triathlonie w Suszu złoty medal, pokonując początkową faworytkę zawodów - Roksanę Słupek. To już drugi tytuł Mistrzyni Polski dla pszczyńskiej triathlonistki, reprezentantki AZS AWF Katowice.

Paulina Klimas Mistrzynią Polski w triathlonie!
Paulina Klimas Mistrzynią Polski w triathlonie - 03.07.2021 · fot. Archiwum prywatne / Paulina Klimas Triathlon


Walka o złoto pomiędzy Pauliną, a Roksaną Słupek trwała niemal do ostatnich metrów. Przed startem faworytką wydawała się być właśnie Roksana, która podczas Pucharu Europy w Portugalii zajęła wysokie dziesiąte miejsce i broniła mistrzostwa Polski z ubiegłego roku. Drugą kandydatką do złota była Paulina Klimas, która w Olsztynie w Pucharze Europy była na siódmym miejscu i notowała bardzo dobre starty w kraju.

W rowerowej części rywalizacji walka o medal rozegrała się pomiędzy Roksaną Słupek, Pauliną i Magdą Sudak. Najlepsze były Słupek i Klimas!

W części biegowej Roksana i Paulina szły równo. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach i ostatecznie z tej rywalizacji zwycięsko wyszła Paulina!

Czasy:1.Paulina Klimas 2:04:33
2.Roksana Słupek 2:04:42
3. Magdalena Sudak 2:05:53
4. Marta Łagownik 2:08:04
5. Zuzanna Sudak 2:10:35
6. Joanna Woźniak 2:11:09
7. Natalia Zych 2:11:19
8. Julia Sanecka 2:12:26

Loading...

ar / pless.pl, źródło: Triathlonlife.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.