pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 3 lipca 2021
  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 2090

Pszczyński Cross Terenowy - edycja letnia odwołana!

10 lipca miał odbyć się kolejny Pszczyński Cross terenowy. Organizator poinformował, że impreza się nie odbędzie.

Loading...


Pomysłodawcą projektu sportowo-turystycznego pod nazwą "Pszczyński Cross Terenowy - Cztery Pory Roku" jest Leszek Pławecki, biegacz górski i ultramaratończyk. Jest to w założeniu cykliczna impreza biegowa, która ma na celu promocję szeroko rozumianej aktywności. Więcej o projekcie pisaliśmy tutaj.

Sportowcy-amatorzy odwiedzają m. in. Park Zwierzyniec, obiegają Jezioro Łąka oraz pola i lasy sołectw: Łąka, Wisła Wielka, Studzionka, Brzeźce i Poręba. Osoby chętne do uczestnictwa w biegu mogą wybrać spośród trzech dystansów - 10 kilometrów (dla wszystkich), 20 kilometrów (dla wymagających) oraz 30 kilometrów (dla wytrwałych).

- Te same miejsce o różnych porach roku wyglądają inaczej. Zawsze są jednak tajemnicze, urokliwe i ciekawe. Zobaczycie, że parkowe alejki, dzikie bezdroża, leśne dukty i polne drogi mają ten urok, który Wam dajemy. W 2021 roku Baza zawodów będzie przy Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Odwiedzicie min. pszczyński Dziki Park, obiegniecie Jeziora Łąka, pola i lasy sołectwa Łąka, Wisła Wielka, Studzionka, Brzeźce i Poręba. Do zobaczenia na trasach CROSS 10, CROSS 20 i CROSS 30 - zaprasza pomysłodawca imprezy, Leszek Pławecki.

Warto zajrzeć na stronę www Pszczyńskiego Crossu:
pszczyna-cross.pl/ oraz na Facebooka inicjatywy.

pszczyński cross terenowy

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.